73 r. śmierci Danuty Siedzikówny INKI

73 rocznica śmierci Danuty Siedzikówny ,,INKI”

,, Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba...”

 

Dziś o godz.11.00 w naszym Kościele odbyła się uroczysta Msza Święta podczas, której modliliśmy się za żołnierzy Armii Krajowej i ofiary reżimu komunistycznego, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Uczciliśmy również 73 rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny INKI. Współorganizatorem uroczystości było Nadleśnictwo Browsk z Nadleśniczym Panem Robertem Miszczakiem na czele.

Mszy Świętej przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Grzegorz Kułakowski, Słowo Boże wygłosił ks. Zygmunt Bronicki proboszcz, Parafii Cyryla i Metodego z Hajnówki, a w konfesjonale przysługiwał ks. prał Zbigniew Jan Niemyjski proboszcz, Parafii Podwyższenia Krzyża z Hajnówki.

W Mszy Świętej uczestniczyły poczty sztandarowe służb mundurowych: Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce, Aresztu Śledczego w Hajnówce, Państwowej Straży Pożarnej z Hajnówki oraz NDZZ Solidarność z Hajnówki.

Swoją obecnością zaszczycili również Bogdan Łabędzki, który reprezentował Instytut Pamięci Narodowej, gen. Dariusz Łuczak z Narwi, licznie zgromadzeni leśnicy z Nadleśnictwa Browsk, Białowieża i Hajnówka, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu hajnowskiego, parafianie oraz goście.

Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Pomnikami Danuty Siedzikówny INKI przy Kościele oraz tym przy siedzibie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach.

Po uroczystościach Nadleśniczy Nadleśnictwa Browsk Pan Robert Miszczak zaprosił wszystkich na poczęstunek.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Park Miniatur w Hajnówce

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo