IV niedziela Adwentu 20.12.2020

 1. W najbliższy czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. poranna z dzieleniem się opłatkiem o godz. 8.00. Wszystkich chętnych do podzielenia się opłatkiem między sobą i z Waszym nowym proboszczem :) serdecznie zapraszam!

W dzień wigilijny zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przed Wieczerzą czytamy fragment Ewangelii o Narodzinach Chrystusa (Łk2,1-14), wspólnie się modlimy, łamiemy opłatkiem i wszystko wszystkim przebaczamy! Po posiłku wspólnie śpiewamy kolędy, które ubogacając nas treściami religijnymi w ten świąteczny czas jednoczą i umacniają rodzinne więzi; kultywujemy również w ten sposób tradycje naszych pradziadów.

 1. Pasterka o godz. 22.00. Taca na Fundusz Obrony Życia. Druga Msza św. o godz. 9.00 rano w I Dzień Bożego Narodzenia. Na drugi Dzień Świąt Msze św. jak w niedziele: o godz. 9.00 i 11.00. Taca na KUL.
 2. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć na Pasterkę do swego kościoła parafialnego zapraszamy na transmisję Pasterki odprawianej przez Papieża Franciszka na TVP1 o godzinie 19.30.
 3. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się w oktawie, tzn. przez 8 dni. Z racji Uroczystości nie ma oczywiście postu ani w piątek najbliższy, bo Boże Narodzenie, ani w następny, z racji Nowego Roku.
 4. Przyszła niedziela Świętej Rodziny, tj. 27 grudnia, zwyczajowo będziemy święcić wino z racji święta św. Jana Ew.
 5. Odwiedziny osób starszych i chorych z Sakramentem Pokuty i Komunią Św. jutro! w poniedziałek 21 XII od godz. 9 do 12. Proszę o zgłaszanie.
 6. Opłatki na stół wigilijny do nabycia w zakrystii a świecie Caritas na stoliku przy wyjściu.
 7. W związku z trwającą epidemią, Ksiądz Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. W zamian niejako, w tych dniach, będą odprawiane Msze św. wieczorne, na które będą zapraszane poszczególne ulice i miejscowości. Przynosimy wtedy wodę do poświęcenia, którą następnie należy poświęcić swoje mieszkanie.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie naszego parafialnego kościoła w sobotę.
 9. Ubieranie żłóbka we wtorek 22 XII od godz. 14.00 Zapraszam serdecznie chętnych do pomocy. Każda para rąk się przyda na pewno.
 10. Msze św. w tygodniu 21-26 XII: Poniedziałek - 8.00, Wtorek - 17.00, Środa - 17.00, Czwartek (dzień Wigilii) – 8.00 i 22.00 - Pasterka, Piątek (1dzień BN) - 9.00, Sobota - (2dzień BN) - 9.00 i 11.00
 • Archidiecezja Białostocka

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej

 • Park Miniatur w Hajnówce

 • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo