20-lecie Święceń Kapłańskich

20-lecie Święceń Kapłańskich Księdza Proboszcza Adama Turlińskiego

 

 

Święty Jan Paweł II powiedział: ,, Takich będziecie mieli kapłanów,

jakich sobie wymodlicie...”

 

Dziś, podczas niedzielnej, uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.00 świętowaliśmy 20- lecie święceń kapłańskich naszego księdza proboszcza Adama Turlińskiego.

Mszy Świętej przewodniczył zaprzyjaźniony ksiądz Krzysztof Kowalewski, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie, który przyjmował święcenia kapłańskie razem z Księdzem Adamem.

Swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Narewka Pan Jarosław Gołubowski wraz z małżonką, najbliższa rodzina księdza Adama, parafianie, goście oraz turyści.

Wójt oraz parafianie złożyli księdzu Adamowi najserdeczniejsze życzenia i wręczyli kwiaty. Wspólnie modliliśmy się w intencji Księdza Adama o jego zdrowie i potrzebne Łaski Boże.

 

,,Czcigodny Księże Proboszczu Adamie, mimo, że jesteś z nami od niedawna...

My parafianie, pragniemy dziś, tą uroczystą Mszą Świętą uczcić wraz z Tobą i Twoją najbliższą rodziną rocznicę 20 - lecia święceń kapłańskich.

20 lat posługi kapłańskiej, to kawał czasu... u nas dopiero rozpoczynasz swoją duszpasterską podróż. Wiadomo, że nie zawsze będzie łatwo, ale takie jest właśnie życie kapłana, pasterza. Wierzymy, że świetnie sobie poradzisz i odnajdziesz się w naszej społeczności.

Życzymy Ci księże Adamie, przede wszystkim dużo zdrowia, siły wytrwałości w dążeniu do obranych celów, ale także wiary, nadziei i miłości, otwartych serc parafian, samych życzliwych ludzi wokół oraz obfitych Darów Ducha Świętego.

My obiecujemy, że będziemy starali się wspierać Cię w Twojej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii oraz polecać Cię księże Adamie w modlitwach do Pana Boga naszego i opiece Najświętszej Maryi Pannie .

Szczęść Boże Księże Adamie ''.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           A.G

Zdjęcia: Patrycja Turlińska, Agnieszka Gieryng

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Park Miniatur w Hajnówce

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo