Adwent 2021

Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela

 

Przyjdź Jezu, świat Cię potrzebuje...”

 

28 listopada rozpoczęliśmy Adwent i kolejny rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Przez cztery niedziele poprzedzające uroczystość Bożego Narodzenia w słowie Bożym i modlitwach wierzący rozważają znaczenie oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Tak rozumiany adwent wyraża prawdę o życiu człowieka i przypomina ludziom, że są w drodze do domu Ojca i życia wiecznego.

W naszej świątyni pojawił się piękny wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi kolejne 4 niedziele adwentowe oraz stosowna dekoracja... Cztery schodki z lampionami po których schodzi do żłobka Dzieciątko Jezus.

Nieodzownym symbolem Maryi obecnym w czasie nabożeństwa roratniego jest umieszczona na ołtarzu biała świeca z niebieską wstążką. Parafianie przychodzą do kościoła na roraty z lampionami, aby móc zabrać światło do swoich domów i czekać na narodzenie Zbawiciela.

 

W naszym kościele Roraty będą odprawiane w soboty o godz. 17.00 i niedzielę rano o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich z lampionami.

 

Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie

na oścież drzwi Chrystusowi..."

Jan Paweł II

 

Dziś również minął rok jak Ksiądz Proboszcz Adam Turliński rozpoczął swoją duszpasterską drogę w naszej parafii. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, w której uczestniczył ks. Rafał Oleksiuk, wikary z Hajnówki, parafianie wręczyli księdzu Adamowi kwiaty i życzyli kolejnych pomyślnych lat posługi w naszej parafii.

A.G

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Park Miniatur w Hajnówce

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo