Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

2 listopada – Dzień Zaduszny

 

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”

Ks. Jan Twardowski

           1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem; dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Jakże inny niż jeszcze rok temu był teraz to dzień... Ze względu na panującą pandemię koronawirusa cmentarze zostały zamknięte dla odwiedzających je wiernych. Nie nawiedzaliśmy grobów naszych bliskich, przyjaciół,rodziców, krewnych, znajomych... nie stawialiśmy kwiatów, nie zapalaliśmy zniczy, nie było procesji z wypominkami... pozostała nam tylko, a raczej aż modlitwa za nich wszystkich.

          Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazują drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Razem Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają nam prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi.

          Również w naszym Kościele w tych dniach odbyły się uroczyste Msze Święte połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia i wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

          Dzięki uprzejmości właścicielki Kwiaciarni „Słoneczna” z Narewki Pani Iwonie Jeziorek nasza Świątynia została udekorowana przepięknymi chryzantemami. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, BÓG ZAPŁAĆ !

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...”

 Amen

A.G

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo