Ogłoszenia Parafialne

 • 17.10.2021 XXIX niedziela zw

  Tydzień temu przeżywaliśmy Dzień Papieski, zebraliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia 1112,24 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

   

   

  Trwa miesiąc Październik poświęcony Modlitwie Różańcowej. Odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy wieczornej o godz. 17.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież do Bierzmowania i dzieci do I Komunii.

   

  Rozprowadzamy kalendarz parafialny na Nowy 2022 Rok oraz stroiki na groby - w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dekoracje i kwiaty do kościoła. Zachęcamy do skorzystania!

   

  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na stoliku przy drzwiach w pudełku są kartki do Wypominek. Wypominki będą odprawiane tak jak w tamtym roku - 1.11 na cmentarzu podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych i następnie jeszcze przez tydzień codziennie również podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych z naszych rodzin - pół godz. przed wieczorną Eucharystią.

   

  Za tydzień taca na Misje.

  Więcej
 • 10.10.2021 XXVIII niedziela zw.

  Dziś przeżywamy Dzień Papieski, zgodnie z zapowiedzią zbieramy ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, żywy pomnik JP2, mający na celu wsparcie ubogiej a zdolnej młodzieży. Bóg zapłać za złożone ofiary.

   

  Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" poświęconego modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby modląc się na różańcu skorzystać z zamieszczonych rozważań tajemnic. Modlitwie tej poświęcony jest również artykuł "Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano". W nowej, prowadzonej przez psychologa rubryce "Ucieszyć się życiem" znajduje się tekst poświęcony wdzięczności i szczęściu. Do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączony jest kalendarz na rok 2022.

   

  Dziś  święcimy różańce dla dzieci I Komunijnych i razem się modlimy.

  5 października o 13.00 odbyła się zbiórka elektro-śmieci. Niestety, pomimo kilkukrotnego przypominania, ktoś jeszcze przywiózł urządzenia po czasie. One zostały tam przy studni, proszę o ich zabranie, bo następna taka zbiórka dopiero za rok!…

   

  Kolejny raz Caritas zachęca do akcji „Torba Samarytanka”. To realna pomoc najuboższym, o których Caritas troszczy się każdego dnia. Torbę wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności należy zwrócić –  do przyszłej niedzieli.  Co można do takiej torby-samarytanki włożyć? Cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, mąka, makaron, konserwy, słodycze dla dzieci…

   

  Trwa miesiąc Październik poświęcony Modlitwie Różańcowej. Odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy wieczornej o godz. 17.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zapraszam szczególnie młodzież do Bierzmowania i dzieci do I Komunii. Jest niezrozumiałym, że wielu uczniów klasy VIII, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w ogóle nie chodzi do kościoła…

   

  Dziś i za tydzień rozprowadzamy kalendarz parafialny na Nowy 2022 Rok oraz stroiki na groby - w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dekoracje i kwiaty do kościoła. Serdecznie zachęcamy do skorzystania!

  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na ławkach zostały rozłożone kartki do Wypominek. Wypominki będą odprawiane tak jak w tamtym roku - 1.11 na cmentarzu podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa i następnie jeszcze przez tydzień codziennie.

  Więcej
 • 3.10.2021 XXVII niedziela zw.

  Dziś I niedziela miesiąca. O ile pogoda pozwoli po Mszy św. o 9.00 ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła.

  Dziękuję wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie, za kwiaty przed ołtarzem. Bóg zapłać dla Agnieszki Gieryng za dekorację różańcową w prezbiterium.

  Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii z rozdaniem Różańców  - za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

  5 października, czyli we wtorek o 13.00 odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Do tego dnia na parking przy kościele, przy studni, można przywozić stare i zepsute urządzenia elektryczne każdego rodzaju. W ten sposób posprzątamy swoje domy i podwórka z tych zbędnych rzeczy a  środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz misjonarzy.

  Rozpoczęliśmy miesiąc Październik poświęcony Modlitwie Różańcowej. Odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej o godz. 17.00 a w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach wioskowych np. Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec”.

  Za tydzień Dzień Papieski. Będziemy składać ofiary do puszki na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  W naszej parafii będzie możliwość zakupienia kalendarza parafialnego na Nowy 2022 Rok oraz stroików na groby - w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych. Sprzedaż odbędzie się w niedziele: 10 i 17. X po obu Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dekoracje i kwiaty do kościoła. Serdecznie zapraszamy!

  Ofiara na ołtarz: Janina Dudaryk Narewka 500zł. Bóg zapłać.

  we czwartek  Msza św. o godz. 8.00 rano. Różaniec proszę odmówić indywidualnie. Wyjazd w sprawie ołtarza.

  Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.

  Trwa stan wyjątkowy związany  z dużą ilością nielegalnych przekroczeń granicy. Pamiętajmy, że jeśli ktoś z nas zauważy gdziekolwiek migrantów jest zobowiązany w sumieniu a także wobec prawa bezzwłocznie zawiadomić Straż Graniczną lub Policję. Tutaj chodzi o dobro tych nieszczęśliwych ludzi.

  Więcej
 • 26.09.2021 XXVI niedziela zw.

  Bóg zapłać - wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie, dziękuję dbającym o kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać pomagającym proboszczowi w pracach gospodarskich przy plebanii.

  Dziś  po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Pierwsze Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii.

  Dziś również liczymy wiernych w kościele jak i przystępujących do Komunii.

  5 października o 13.00 odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Plakat przy drzwiach kościoła. Do tego dnia na parking po lewej stronie kościoła, przy studni, można przywozić stare i zepsute urządzenia elektryczne każdego rodzaju. W ten sposób posprzątamy swoje domy i podwórka z tych zbędnych rzeczy a  środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz misjonarzy.

  W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc Październik poświęcony Modlitwie Różańcowej. Odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach wioskowych np. Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boże w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec”.

  Od 1 października, a więc od piątku, wieczorne Msze św. będą o godzinie 17.00. I tak do kwietnia przyszłego roku.

  W tym tygodniu 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca, Spowiedź od 16.30.

  Główny Urząd Statystyczny dziękuje wszystkim, którzy wzięli już udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jednocześnie przypomina, że na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Spis ten jest obowiązkowy i trwa tylko do 30 września. Tych, którzy jeszcze się nie spisali, prosi o niezwłoczne dokonanie tego.

  We środę 29.09 Święto św. Michała – zapraszam na godz. 18.00.

  Więcej
 • REGULAMIN SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA

  Więcej
 • 19.09.2021 XXV niedziela zw.

  Bóg zapłać - wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie. Serdecznie dziękuję tym, któ®zy pomagają proboszczowi w pracach gospodarskich przy plebanii.

  Bóg zapłać ofiarodawcom.

  Tydzień temu ofiary do puszki na Grób Pański 271 zł.

  Dziś składamy do puszki na KUL.

  W ostatnią niedzielę września, a więc 26 IX  po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Pierwsze Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii. W imieniu własnym i pani Katechetki proszę o przybycie.

  Za tydzień również będziemy liczyć wiernych w kościele jak i przystępujących do Komunii.

  5 października o 13.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Plakat przy drzwiach kościoła. Do tego dnia na parking po lewej stronie kościoła, przy murze, można przywozić stare i zepsute urządzenia elektryczne każdego rodzaju. W ten sposób posprzątamy swoje domy i podwórka z tych zbędnych rzeczy a  środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz misjonarzy.

  W związku z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym kolejny raz zwracam się z serdeczną prośbą i zaproszeniem do służby ministranckiej, zwłaszcza zapraszam chłopców po I Komunii św. a także mężczyzn, którzy byli w przeszłości ministrantami czy też chcieliby służyć Bogu w prezbiterium.

  Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to odbędzie się w Niepokalanowie w sobotę 25 września br. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

  Zapraszamy do lektury wrzesniowego  numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajduje się w nim rozmowa z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem, w której opowiada on o swojej dotychczasowej drodze życia oraz dzieli się swymi zamiarami związanymi z posługą w naszej archidiecezji. Zamieszczona jest również jego homilia  wygłoszona w dniu Ingresu.
  Polecamy materiały przypominające nauczanie niedawno błogosławionych: Prymasa Tysiąclecia oraz osobę Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża i zakładu dla niewidomych w Laskach –m. Elżbiety Róży Czackiej.
  "Drogi Miłosierdzia" ukazują się w odnowionej szacie graficznej, z kilkoma nowymi rubrykami.

  Główny Urząd Statystyczny dziękuje wszystkim, którzy wzięli już udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jednocześnie przypomina, że na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Spis ten jest obowiązkowy i trwa tylko do 30 września Tych, którzy jeszcze się nie spisali, prosi o niezwłoczne dokonanie tego.

  Więcej
 • 12.09.2021 XXIV niedziela zw

  Bóg zapłać - wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie.  w sposób szczególny dziękuję tym, którzy w miniony wtorek pracowali przy porządkach na placu kościelnym i plebanijnym:

  • Danuta i Tadeusz Słońscy
  •  Elżbieta i Walter Bartl
  • Walentyna i Henryk Staniszewscy
  • Lucyna Sołowiej
  • Krystyna Drozd
  • Elżbieta Stulgis
  • Jacek Jarocki
  • Henryk Ostrowski

  Serdeczne Bóg zapłać. Są w naszej parafii ludzie, na których można liczyć!  Wykonaliśmy wspólnie kawał dobrej roboty. W jedności siła!   Bardzo dziękuję również panom, którzy w piątek piłowali przy plebanii drzewo na opał.

  Tydzień temu do puszki w intencji uchodźców zebrano i przekazano Caritas 586zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

  Dziś składamy ofiary ofiary do puszki na Grób Pański. Na KUL będziemy zbierać za tydzień.

  we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża  Świętego, zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00

  W ostatnią niedzielę września, a więc 26, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Pierwsze Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii. W imieniu własnym i pani Katechetki proszę o przybycie.

  5 października odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Do tego dnia na parking po lewej stronie kościoła, przy murze, można przywozić stare i zepsute urządzenia elektryczne każdego rodzaju. W ten sposób posprzątamy swoje domy i podwórka z tych zbędnych rzeczy a  środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz misjonarzy.

  W związku z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym kolejny raz zwracam się z serdeczną prośbą i zaproszeniem do służby ministranckiej, zwłaszcza zapraszam chłopców po I Komunii św. a także mężczyzn, którzy byli w przeszłości ministrantami czy też chcieliby służyć Bogu w prezbiterium.

  Ukazał się piękny film promujący Narewkę, w którym widać również i naszą parafię. Tytuł filmu "Narewka naturalnie", dostępny na youtube a odnośnik również na naszej stronie internetowej w Aktualnościach. Z tego miejsca pragnę podziękować 
  Panu Wójtowi Jarosławowi, że promując miejscowość i gminę nie zapomina o parafii katolickiej, co w dzisiejszym coraz bardziej bezbożnym świecie wcale nie jest takie oczywiste! Dziękuję również Panu Wójtowi za zaproszenie do wspólnego z Proboszczem Prawosławnym poświęcenia wieńców na rozpoczęcie Festiwalu Tożsamości Kresowej, pomimo tego, że pojawiały się głosy, iż to "niepotrzebne"!

  1. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 18 września br. (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy, by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd zostaną wprowadzeni na Eucharystię. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie prosimy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one złożone przy ołtarzu Matki Bożej.

  2.  W dniach 1-3 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

  Więcej
 • 5.09.2021 XXIII niedziela zwykła

  1. Bóg zapłać - wszystkim dbającym o kościół a także o otoczenie świątyni i domu parafialnego, w sposób szczególny dziękuję Pani Krysi Drozd, Pani Eli Stulgis a także Państwu Bartl.
  2. W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym modlimy się w intencji Uchodźców i składamy ofiary na pomoc dla nich.
  3. Ofiary na nowy ołtarz i ambonę: Mieczejko Irena Narewka ul. Mickiewicz 82 - 200zł. Bóg zapłać.
  4. w następną niedzielę ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  5. we środę 8 września Matki Bożej Siewnej - święto Narodzenia NMP, zapraszam na Mszę św. z poświęceniem ziarna na siew na godz. 18.00.
  6. Zapraszam na najbliższy wtorek, tj 7 września, chętnych do pomocy przy porządkach na placu kościelnym, na godzinę 11.00.
  Więcej
 • 29.08.2021 XXII niedziela zw.

  • Ofiary na nowy ołtarz i ambonę – do puszki 15.08 złożono 422zł, przed tygodniem zaś 439zł – Bóg zapłać.
  • We środę rozpoczynamy miesiąc wrzesień. Tego dnia o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. Tego dnia również kolejna, 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić za ofiary tego strasznego czasu a także o pohamowanie obecnych dążeń imperialnych sąsiadów naszej Ojczyzny ze wschodu i zachodu, które to wtedy do wybuchu IIWW doprowadziły, a wcale nie wygasły, przybierają tylko coraz to inne formy.
  • I piątek miesiąca, przypominam o spowiedzi pierwszopiątkowej, zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym.
  • Choć kończy się sierpień miesiąc abstynencji, gorąco zachęcam do trwania w niej, wynagradzając Bogu za tych członków naszej parafii a może i naszych rodzin, którzy uwikłali się w nałóg alkoholizmu, w ten sposób Boga obrażając.
  Więcej
 • Archidiecezja Białostocka

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej

 • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

 • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo