1. 05. 2022 III Niedziela Wielkanocna

Rozpoczynamy miesiąc Maj - poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w miesiącu maju we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych - zgodnie z odwiecznym zwyczajem!

Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie dzieci do I Komunii a po Mszy o 11.00 Pierwsze Spotkanie Organizacyjne kandydatów do Bierzmowania.

Do puszki tydzień temu na Caritas zebrano 312zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

Zbieramy na kupno blachy, którą trzeba pokryć budynek parafialny, na ten fundusz przeznaczone są ofiary ze sprzedaży kubków i magnesów ze zdjęciami naszego kościoła, ale nie tylko. Na zakup blachy przeznaczone są ofiary z tacy dzisiejszej, z 3 maja i z niedzieli następnej. Natomiast w niedzielę 15 maja ofiary z tacy przeznaczone będą na Seminarium Białostockie.

W perspektywie czasu zanosi się również na wymianę pokrycia dachu kościoła. Nasz kościół był kryty ponad 40 lat temu.  Niestety nasz kościół nie jest zabytkiem i na dofinansowanie z Ministerstwa Zabytków liczyć nie możemy... Pozostaje szukać i modlić się o hojnego sponsora...

Dziękuję Agnieszce Gieryng za przygotowanie pięknej dekoracji majowej. Za rozebranie Grobu Pańskiego i Ciemnicy dziękuję pani Krysi, panom Jackowi i Heniowi. Pani Krysi Drozd serdeczne Bóg zapłać za prace przy plebanii. Pani Eli Wnuk za wymianę i pranie obrusów. Agnieszce Gieryng dziękuję za pranie szat liturgicznych.

W miniony czwartek był zorganizowany wyjazd integracyjny dla naszej parafialnej młodzieży, która tak pięknie w tym roku przedstawiała Jasełka i Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie przy tej okazji dziękuję dla Pana Wójta Jarosława za nieodpłatne użyczenie autokaru.

We wtorek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 9.00 i 11.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, przypominam o spowiedzi pierwszopiątkowej tym, którzy pierwsze piątki obchodzą.

 

Zgodnie z zapowiedzią nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach  21-28 września 2022r.

Program:

ZIEMIA ŚWIĘTA – Śladami Chrystusa
21-28.09 2022  (8dni, samolot)

 

Dzień 1: PRZYLOT DO IZRAELA. Po wylądowaniu w nocy po spotkaniu z przewodnikiem przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABHA- KAFARNAUM - NAZARET. Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 3: KANA - GÓRA TABOR - HAJFA - CEZAREA. Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzwszerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4: BETLEJEM - EIN KAREM - YAD VASHEM. Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św.Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą" (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów - Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5: JEROZOLIMA: G. OLIWNA - GÓRA SYJON. Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny - Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon - Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: WADI QELT- JERYCHO - MORZE MARTWE - QUMRAN - KACAR EL JAHUD - BETANIA Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia - 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie - 430 m ppm) a następnie Qumran - panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa - Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: JEROZOLIMA - TEL AVIV - WARSZAWA. Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka) lub śniadanie (w zależności od godziny odlotu). W przypadku późnych odlotów ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego a następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo - zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

Koszt 4000zł i 130$.  Cena obowiązuje przy minimum 40 osobach.  Zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery autokarem w Polsce i Izraelu, 7 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe), 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę profesjonalnego Przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW. Dopłata do pokoju 1-os. 750zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1000zł.  Na tą chwilę Izrael od wszystkich osób przylatujących wymaga kompletu szczepień, a więc 3 szczepionek  anty-covid. Paszport ważny minimum 6 m-cy od daty powrotu z Pielgrzymki, bez pieczątek syryjskich i libańskich!

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo