10.03.2024 IV niedziela Wielkiego Postu "Laetare"

Dziś przeżywamy już Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, jest to tzw. Niedziela LAETARE, czyli Radości, z tego, że mamy Kochanego Ojca w Niebie, Który w Swoim Synu a naszym Panu Jezusie Chrystusie zbawia nas na krzyżu.

 

Tradycyjnie w Wielkim Poście Caritas zaprasza nas do włączenia się w dobroczynne dzieło wielkopostna skarbonka - znajdują się one na stoliku przy drzwiach, należy tą skarbonkę złożyć i składać w niej zaoszczędzone na wielkopostnych wyrzeczeniach pieniążki, które będą naszą wielkopostną jałmużną i realną pomocą dla biednych i potrzebujących. Skarbonki wielkopostne przynosimy i składamy na ołtarzu Jezusa Miłosiernego w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tydzień po Wielkanocy.  Caritas rozprowadza również Paschałki, czyli paschalne świece na stół wielkanocny - Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom, w zakrystii w cenie 15zł.

 

Zgodnie z tradycją prosimy o indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

 

Torby Samarytanki składamy w bocznej salce przy schodach na chór. Bardzo dziękuję wszystkim, którym los najbiedniejszych nie jest obojętny.

 

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 22 i 23 marca.  Zapraszam i proszę o poinformowanie o Rekolekcjach tych, którzy nie chodzą do kościoła wcale albo rzadko , gdyż Wielki Post to czas nawrócenia a Bóg chce działać przez każdego z nas, może dzięki Tobie twój brat czy siostra ocali swoją duszę od potępienia.

 

W piątek 22 marca, na rozpoczęcie Rekolekcji, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Narewki. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również naszych Braci i Siostry Prawosławnych.

 

W związku z tym, że od kilku niedziel ofiary składane na tace były przeznaczane na cele diecezjalne bądź ogólnokościelne ( na Seminarium, na Kurię, na Misje) parafia od blisko miesiąca nie miała żadnego przychodu, dlatego też dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie dużych kosztów energii elektrycznej za okres zimowy - od listopada do marca, tym większych, że ogrzewane były również ławki. Wiemy,  jak dużo płacimy za prąd w domu, a co dopiero w kościele... Serdecznie dziękuję za zrozumienie.

 

Na stoliku przy drzwiach dostępny marcowy numer diecezjalnego pisma "Drogi Miłosierdzia", w którym wiele aktualnych treści, dotyczących zbliżającej się coraz bardziej Wielkanocy. Zachęcam do korzystania.

 

Idzie wiosna. Robimy porządki, również i na cmentarzu. Zgłoszona została do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce potrzeba wywiezienia kontenerów z cmentarza zawierających plastiki, ponieważ są już przepełnione, ale jak poinformowano, będzie to miało miejsce dopiero przed samymi Świętami. Dlatego proszę plastikowe odpady z cmentarza zabierać póki co ze sobą do domu a broń Boże nie zaśmiecać lasu wokół cmentarza.

 

 

Komunikat z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku:
Podlaska Policja w ostatnim czasie odnotowuje wzrost liczby oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Najbardziej rozpoznawalnym oszustwem jest metoda na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Oszust dzwoni do potencjalnej ofiary, podając się za bliską mu osobę potrzebującą pomocy. Towarzyszy temu presja czasu, szantaż emocjonalny, a także atmosfera tajemnicy. W następstwie chodzi m.in. o wyłudzenie pieniędzy, czy zaciągnięcie pożyczki bankowej. Drodzy Seniorzy bądźcie czujni, nie ufajcie bezgranicznie słysząc w słuchawce prośbę o pomoc. Zweryfikujcie tożsamość osoby dzwoniącej, a jeśli poczujecie się zagrożeni dzwońcie na nr alarmowy 112. W szczególny sposób apelujemy do osób bliskich naszym seniorom, ich dzieci i wnuków. Bądźmy wrażliwi i edukujmy siebie nawzajem. Nie pozostawiajmy osób starszych samych z tym problemem.


Rekolekcje Ekumeniczne dla rodzin dwuwyznaniowych pod hasłem „Aby byli jedno”
22 marca piątek, godz. 17.00 Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów w języku polskim i starocerkiewnosłowiańskim, prawosławna parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, ul. Gen. W. Sikorskiego 9. Po nabożeństwie ok. godz. 18.00 spotkanie w świetlicy parafialnej „Rodzina «mała Cerkiew»”
23marca sobota, godz. 19.00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym w Kościele rzymskokatolickim pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego w starym kościele farnym obok katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Plac Jana Pawła II 1 w Białymstoku
24 marca niedziela, godz. 10.00. Nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim,
kaplica ewangelicko-augsburska, ul. Dolistowska 17 w Białymstoku. Słowem Bożym służył będzie ks. Tomasz Wigłasz. Zapraszamy

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo