10.12.2023 II niedziela Adwentu

Rozpoczęliśmy Adwent. Adwent to czas oczekiwania na spotkanie z Panem Bogiem: w czasie Świąt Bożego Narodzenia ale przede wszystkim na Sądzie Ostatecznym.  Przygotowujemy się do niego przez pokutę i dobre postanowienia, jakie na czas Adwentu należy powziąć.

 

Kulminacją Adwentu będzie w naszej parafii Adwentowy Dzień Spowiedzi - we środę 20 grudnia. Już dziś zapraszam; Oczyśćmy serca na dzień Bożego Narodzenia, aby nikt z nas ani z naszych bliskich nie usiadł do Wigilii w grzechu.

 

Roraty są odprawiane w niedziele o 7.00 i w soboty o 17.00.  Zapraszamy serdecznie do udziału w tej adwentowej liturgii najlepiej z lampionami. Do Bożego Narodzenia nie ma w niedziele Mszy o godz. 9.00.

 

Opłatki dostępne są w zakrystii. Zachęcam również jak co roku do nabycia Świecy Caritas na stół wigilijny - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena się nie zmieniła, jak w tamtym roku: Duże 25zł, małe 15zł. W tym roku Caritas rozprowadza również Kalendarze Adwentowe dla dzieci, całkowity dochód z jego sprzedaży idzie na zimowo-świąteczne wsparcie biednych dzieci z Archidiecezji. Zakup świecy Caritas czy Kalendarza Adwentowego potraktujmy jako adwentową jałmużnę na rzecz najbiedniejszych dzieci. Jednocześnie zachęcam, aby nie odkładać, ponieważ w tamtym roku już w połowie Adwentu świec zabrakło.

 

Zgodnie z zapowiedzią zbieramy dziś ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie. Dziękuję za wsparcie rodzin katolickich zwłaszcza na Białorusi, którym żyje się gorzej niż nam.

 

We środę 13 grudnia przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego (1981). Tego dnia będziemy modlić się za ofiary stanu wojennego.

 

Zapowiedzi:

Kołodziejczyk Jacek, kaw., zam. Michałowo, par. tamże

Nowak Wioleta Barbara, panna,  par. tut.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo