1.10.2023 XXVI niedziela zw.

Bóg zapłać wszystkim sprzątającym kościół, dbającym o świątynię a także o jej otoczenie,  o kwiaty przed ołtarzem.  Bóg zapłać dla Agnieszki za zrobienie dekoracji różańcowej.

 

Dziś  pierwsza niedziela miesiąca października; Po Mszy św. o godz. 9.00 tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i ostatnia w tym roku procesja. Następna dopiero przed Rezurekcją w roku przyszłym.

 

Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy Październik. W naszym kościele odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów... Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec” jeśli chcecie powstrzymać słuszny Gniew Boży nad grzesznym światem. Widzimy co się dzieje za naszą granicą - wciąż trwa wojna, codziennie brat zabija brata, to tylko jeden z przykładów zła w świecie, a człowiek nadal codziennie Boga obraża swoimi grzechami, dlatego niech szczególnie w październiku nie będzie dla nas dnia bez Różańca.

 

Dziś zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu zbierane są ofiary do puszki na Caritas.

 

Białostocka Caritas prowadzi Akcję "Torba Samarytanka". Torbę Caritasu wypełnioną produktami spożywczymi o długim terminie ważności należy przynieść z powrotem najpóźniej do 15 października. Z góry wszystkim, którzy w akcję "Torba Samarytanka" się włączą, serdecznie dziękuję.

 

Tradycyjnie od października do kwietnia w naszym kościele wieczorne Msze św. będą o godz. 17.00.

 

We wtorek 26 września zmarł Ksiądz Arcybiskup Stanisław Szymecki, Metropolita Białostocki w latach 1993-2000. W Jego intencji odmówmy Anioł Pański...

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo