11.02.2024 VI niedziela zw.

 

Dzisiejsza taca przeznaczona na fundusz remontowo-budowlany Archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary, które przede wszystkim będą wsparciem dla parafii, gdzie budują się kościoły.

 

Dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rozpoczynający się niedługo Wielki Post jest kolejną w naszym życiu okazją, by przez swoją abstynencję zadośćuczynić Panu Bogu za pijaństwo braci i sióstr, natomiast dla osób uzależnionych niech to będzie czas wzmożonej walki o własną wolność, zdrowie i życie, które ma się tylko jedno a które alkohol i papierosy niszczą i skracają.

 

Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, gdzie znajdziemy też pomoc w wypełnieniu deklaracji podatkowej.

 

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje Post Ścisły. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w tych Nabożeństwach Pasyjnych.

 

W środę Popielcową będziemy składać ofiary do puszki na cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Potraktujmy tą ofiarę jako wielkopostną jałmużnę.

 

Wielkanoc w tym roku przypada 31 marca. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 22 i 23 marca.

 

Ukazał się lutowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Wobec rozpoczynającego się wkrótce Wielkiego Postu znajdziemy w nim zachętę do przeżycia tego czasu jako czasu osobistego nawrócenia. Wielką pomocą w przeżywaniu okresu Wielkiego Postu może być Droga Krzyżowa - przygotowana specjalnie dla Czytelników "Dróg Miłosierdzia". Zapraszamy do lektury!   Od nowego roku cena czasopisma wzrosła do 5zł.
 
 

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo