11.12.2022 III Niedziela Adwentu "Gaudete"

Adwent to czas oczekiwania na Spotkanie z Panem Bogiem. Przygotowujemy się do tego Wydarzenia przez pokutę i dobre postanowienia.

Kulminacją Adwentu będą Rekolekcje Parafialne w  najbliższą sobotę 17 grudnia. Msze święte z możliwością Spowiedzi o godzinie 9.00 i 17.00. Przyjadą księża z sąsiednich parafii aby służyć w konfesjonałach. Przygotujmy się na ten ważny dzień, aby nikt z nas ani z naszych bliskich nie usiadł do Wigilii w grzechu.

W zakrystii dostępne są Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom : Duże 25zł, małe 15zł. Zakup takiej świecy Caritas potraktujmy jako adwentową jałmużnę na rzecz najbiedniejszych dzieci.

W zakrystii dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Dzisiaj po Komunii świętej odbywa się tradycyjne błogosławieństwo Matek w stanie błogosławionym, oczekujących potomstwa. Zapraszam.

We wtorek 13 grudnia 41 rocznica Stanu Wojennego. Będziemy się modlić za ofiary tamtego strasznego czasu, a nade wszystko o zachowanie Polski od wojny w dobie obecnej.

Dekorowanie kościoła do Świąt i ubieranie Żłóbka odbędzie się w przyszłą środę 21 grudnia, o godz. 12.00, ale już dziś ogłaszam i zapraszam do pomocy.

Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Z artykułu "Najpiękniejsze Święta, bo niosą Chrystusa" dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Bogiem i budować bliskie więzi rodzinne i społeczne.
Polecamy również rozmowę z pedagogiem i psychologiem z Archidiecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego pod tytułem "Dziecko - dar od Boga czy luksus dla nielicznych?".
Pomocą w przeżywaniu Adwentu i w duchowym przygotowaniu do świąt są artykuły "Modlitwa a rachunek sumienia", "Recepta na dobry humor" oraz krótkie rozważania Ewangelii na niedziele Adwentu i Uroczystość Bożego Narodzenia.
Do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączony jest przygotowany przez Księży Werbistów kalendarz na nadchodzący rok 2023.

 

 

Tradycyjnie dziś jest możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszki na organizację Rekolekcji Adwentowych w naszej parafii, ofiarodawcom dziękuję.

Z racji na Rekolekcje w Białowieży Msza św. w piątek o 8.00 rano.

 

Ogłoszenie Białostockiej Kurii Metropolitalnej:

Zaginął ks. Jan Toczko, emerytowany kapłan archidiecezji białostockiej, l. 88. Może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w kolorze czarnym, czarną czapkę z daszkiem, wzrost ok. 178 cm, krępej budowy ciała, włosy siwe, krótkie. Może poruszać się samochodem koloru czerwonego marki Audi. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod nr tel. 47 711 3244 lub z numerem alarmowym 112.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo