12.03.2023 III Niedziela Wielkiego Postu

Trwa Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przysługuje odpust zupełny.

 

Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na dokończenie budowy ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia w Białostockiej Katedrze. Bóg zapłać.

 

Dziś po Mszy św. o 9.00 odbędzie się Spotkanie formacyjne młodzieży do Bierzmowania a  w przyszłą niedzielę 19 marca Spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii, również po Mszy św. o 9.00. Jest to związane z uczestnictwem dzieci i młodzieży w Gorzkich Żalach.

 

Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Na czas Wielkiego Postu polecamy list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, wzywający do uznania prawdy o naszym grzechu i Bożym Miłosierdziu, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii.  25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, refleksje na temat nadziei, czy też o tym, jak słabość przemienić w siłę.

 

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 31 marca i 1 kwietnia. Już dziś serdecznie zapraszam i proszę o poinformowanie o Rekolekcjach niepraktykujących członków rodzin i sąsiadów. Zapraszam też na Drogę Krzyżową ulicami Narewki w piątek 31 marca po Mszy św. o 18.00.

 

 

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

 

Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję pomocy najuboższym "Torba Samarytanka". Taką torbę można wziąć ze stolika przy drzwiach i przynieść w następną niedzielę wypełnioną produktami o długim czasie trwałości, które będą naszym wsparciem dla najbiedniejszych na zbliżające się Święta Wielkanocne. Z góry dziękuję wszystkim, którzy się w tę pomoc zaangażują.

 

 

 

Jak zapewne wiemy, w minionym tygodniu liberalno-lewicowe media nasiliły nagonkę mającą na celu podważenie autorytetu Papieża - Polaka św. Jana Pawła II.

Sfabrykowane dokumenty i fałszywe dowody, których nie ośmieliła się użyć nawet UB w czasach PRLu dziś są wykorzystywane przez wrogów Wiary i Kościoła , by poniżyć i zdyskredytować Świętego Jana Pawła II w oczach zwłaszcza młodych Polaków, którzy Go już nie pamiętają.

Powinniśmy wspólnie stanąć w obronie Największego Świętego naszych czasów. Katolik nie ma prawa patrzeć z obojętnością na opluwanie Świętości!!  

Naszą podstawową bronią jest modlitwa o opamiętanie ludzi, którzy tenże atak rozpętali. Jeszcze gorliwiej módlmy się - właśnie za przyczyną św. Jana Pawła II - o nawrócenie wrogów Wiary, Boga i Kościoła w naszej Ojczyźnie, pamiętając o słowach Chrystusa, że "bramy piekielne GO nie przemogą" (Mt 16,18).

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo