12.05.2024 Wniebowstąpienie

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.  Z tej racji trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego - codziennie po Majowym. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

 

Trwa miesiąc Maj. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odbywają się w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Zapraszam do udziału. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych.

 

W uroczystość Trójcy Świętej 26 maja kończy się czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jednoznacznie, że kto od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej nie przystąpił do spowiedzi i Komunii św. już przez to zaciąga na swoją duszę grzech śmiertelny.

 

Na pielgrzymkę parafialną zwolniło się 1 miejsce.  Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń przed drzwiami kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Jednocześnie proszę osoby, które się zapisały o wpłacanie zaliczki 1000 zł bądź całości. Można to zrobić na konto parafialne, koniecznie podając w tytule przelewu swoje dane i że chodzi o pielgrzymkę.

 

Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na prace parafialne: odnowienie elewacji budynku gospodarczego oraz pozłocenie monstrancji. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby prac remontowych składam serdeczne Bóg zapłać.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo