12.06.2022 Niedziela Trójcy Świętej

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Koniec czasu Komunii Świętej Wielkanocnej.

Dziś w naszym kościele ma miejsce Uroczystość I Komunii św. na dodatkowej Mszy o godz. 12.00. Dziękuję Rodzicom dzieci I-Komunijnych za sprzątanie kościoła i skoszenie trawy.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na zakup przenośnego nagłośnienia na Procesję Bożego Ciała, ponieważ stare ma już prawie 30 lat, jest zepsute i nie nadaje się do naprawy. Koszt takiego nowego nagłośnienia do procesji to 3600zł. 

Zbliża się Odpust Parafialny św. Jana. W tym roku będzie on miał okazalszy przebieg z racji obecności Księdza Biskupa. Z racji na to już od dzisiejszej niedzieli przy drzwiach wyjściowych zbierane są ofiary na organizację Uroczystości Odpustowych i Wizytę Dostojnego Gościa w naszej parafii. Wprowadzeniem w obchody odpustowe naszej parafii będzie Parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 czerwca w Amfiteatrze. Planowanych jest wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.

Dziękuję Panom, którzy ciężko, wytrwale i charytatywnie pracują przy kryciu dachu budynku parafialnego.

W minioną niedzielę przed kościołem odbył się kiermasz pod hasłem: "Dziękujemy Ci Maryjo za miesiąc Maj". Organizatorka, pani Elżbieta Bartl informuje, że zebrano 1670zł na kwiaty do kościoła i cmentarza. Bóg zapłać.

W najbliższy czwartek doroczna Uroczystość Bożego Ciała. Będzie jedna Msza święta o godz. 10.00, po niej Procesja ulicami Narewki tradycyjną trasą, tak jak w tamtym roku. Uprzejmie proszę o ubranie ołtarzyków  w tradycyjnych miejscach. Proszę o zaangażowanie w Procesję, żeby wyszły wszystkie sztandary, chorągwie i feretrony. Członkinie Kół Żywego Różańca proszę o niesienie Różańca procesyjnego. Proszę o zaangażowanie dzieci Pierwszokomunijnych. Wszystkich proszę o wywieszenie biało-czerwonych flag i wystawienie w oknach świętych obrazów. Zróbmy wszystko, by ten dzień był świadectwem naszej Wiary!

Po Bożym Ciele rozpoczyna się Jego Oktawa. Z tej też racji w piątek nie obowiązuje post. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień po Bożym Ciele - o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Msza św. i procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o zaangażowanie.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo