12.09.2021 XXIV niedziela zw

Bóg zapłać - wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie.  w sposób szczególny dziękuję tym, którzy w miniony wtorek pracowali przy porządkach na placu kościelnym i plebanijnym:

 • Danuta i Tadeusz Słońscy
 •  Elżbieta i Walter Bartl
 • Walentyna i Henryk Staniszewscy
 • Lucyna Sołowiej
 • Krystyna Drozd
 • Elżbieta Stulgis
 • Jacek Jarocki
 • Henryk Ostrowski

Serdeczne Bóg zapłać. Są w naszej parafii ludzie, na których można liczyć!  Wykonaliśmy wspólnie kawał dobrej roboty. W jedności siła!   Bardzo dziękuję również panom, którzy w piątek piłowali przy plebanii drzewo na opał.

Tydzień temu do puszki w intencji uchodźców zebrano i przekazano Caritas 586zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziś składamy ofiary ofiary do puszki na Grób Pański. Na KUL będziemy zbierać za tydzień.

we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża  Świętego, zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00

W ostatnią niedzielę września, a więc 26, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Pierwsze Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii. W imieniu własnym i pani Katechetki proszę o przybycie.

5 października odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Do tego dnia na parking po lewej stronie kościoła, przy murze, można przywozić stare i zepsute urządzenia elektryczne każdego rodzaju. W ten sposób posprzątamy swoje domy i podwórka z tych zbędnych rzeczy a  środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz misjonarzy.

W związku z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym kolejny raz zwracam się z serdeczną prośbą i zaproszeniem do służby ministranckiej, zwłaszcza zapraszam chłopców po I Komunii św. a także mężczyzn, którzy byli w przeszłości ministrantami czy też chcieliby służyć Bogu w prezbiterium.

Ukazał się piękny film promujący Narewkę, w którym widać również i naszą parafię. Tytuł filmu "Narewka naturalnie", dostępny na youtube a odnośnik również na naszej stronie internetowej w Aktualnościach. Z tego miejsca pragnę podziękować 
Panu Wójtowi Jarosławowi, że promując miejscowość i gminę nie zapomina o parafii katolickiej, co w dzisiejszym coraz bardziej bezbożnym świecie wcale nie jest takie oczywiste! Dziękuję również Panu Wójtowi za zaproszenie do wspólnego z Proboszczem Prawosławnym poświęcenia wieńców na rozpoczęcie Festiwalu Tożsamości Kresowej, pomimo tego, że pojawiały się głosy, iż to "niepotrzebne"!

1. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 18 września br. (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy, by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd zostaną wprowadzeni na Eucharystię. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie prosimy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one złożone przy ołtarzu Matki Bożej.

2.  W dniach 1-3 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

 • Archidiecezja Białostocka

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej

 • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

 • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo