12.11.2023 XXXII niedziela zw.

W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na Kościół Prześladowany. Dziękuję za to wsparcie Kościoła w krajach, w których chrześcijaństwo jest religią zwalczaną a udział we Mszy świętej można przypłacić życiem.

 

Powstała inicjatywa regularnej modlitwy za przyczyną naszego Patrona św. Jana Chrzciciela o nawrócenie zatwardziałych grzeszników . W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy prosić Pana Boga za tych, którzy są daleko od Niego - z naszej parafii, a może i z naszych rodzin. Wszystkich, którzy pragną modlić się na różańcu o nawrócenie duszy, której grozi potępienie, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Dziękuję panu Walterowi za grabienie liści przy kościele.

 

Seminarium Duchowne rozprowadza kalendarze na nowy 2024 rok w cenie 10zł/sztukę, do nabycia na stoliku przy drzwiach wyjściowych. Zachęcam i dziękuję za wsparcie Seminarium.

 

Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z uroczystym poświęceniem nowego ołtarza Matki Bożej Ostrobramskiej w naszej archikatedrze, które odbędzie się 16 listopada, proponujemy lekturę artykułu na temat historii kultu Maryi, Matki Miłosierdzia, najpierw w Wilnie, a potem w Białymstoku. Polecamy również rozmowę z s. Benicją Szuster, pt. "Dał się kształtować miłości", o zmarłym we wrześniu Arcybiskupie Stanisławie Szymeckim.  Zapraszamy też do kolejnego tekstu z cyklu "Panie, naucz nas się modlić!", tym razem pt. "Rytuał nie musi być pusty" oraz do rozważań niedzielnych Ewangelii miesiąca listopada.

 

Podobnie jak w tamtym roku przeprowadzana jest zbiórka starych i zepsutych urządzeń elektrycznych; Można je składać przy studni na parkingu do dnia 5 grudnia wyłącznie.

 

We czwartek 16 listopada przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej Patronki Archidiecezji. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00, tym bardziej, że w głównym ołtarzu mamy Jej wizerunek i można powiedzieć, że jest Ona naszym drugim, po św. Janie Chrzcicielu, Patronem.

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo