13.08.2023 XIX niedziela zw.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Pielgrzymom na Litwę i Łotwę, za życzliwą, rodzinną atmosferę na naszej Pielgrzymce Dziękczynnej. Msze św. w Waszych Intencjach za pośrednictwem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia zostaną jeszcze odprawione w terminach 16 sierpnia środa godz. 18.00 i 22 sierpnia wtorek godz. 18.00.

 

Trwa sierpień - miesiąc Abstynencji. Dajmy świadectwo, że przynajmniej jeden miesiąc w roku można przeżyć bez alkoholu. Gorąco zachęcam, abyśmy przez swoją dobrowolną abstynencję w sierpniu zadośćczynili Panu Bogu za tych, którzy ugrzęźli w nałogu alkoholowym i sobie z tym nie radzą, stali się niewolnikami, a przede wszystkim proszę o modlitwę za tych, którzy mają problem z alkoholem a tego nie widzą...

 

Jutro, czyli w poniedziałek 14 sierpnia, przypada Wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Kolbego, którego ołtarz widnieje w naszym kościele. Zapraszam do wspólnej modlitwy za przyczyną świętego Męczennika z Auschwitz.

 

W najbliższy wtorek, czyli 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czyli Matki Bożej Zielnej będziemy przeżywać w naszej parafii Dożynki. Bardzo proszę  o przyniesienie do kościoła tradycyjnych wieńców dożynkowych na to Święto, jako Dziękczynienie Bogu za Jego dary. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów zostaną odprawione jak w niedzielę, a więc 9.00 i 11.00, po Mszy o 9.00 procesja wokół kościoła z wieńcami i tradycyjne łamanie się chlebem. Serdecznie zapraszam Parafian i Gości. Z góry serdecznie dziękuję tym, którzy co roku przygotowują piękne wieńce dożynkowe na Chwałę Bożą. 

Tego dnia obchodzimy również 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej i Cudu nad Wisłą, jest to Święto Wojska Polskiego.

W tym dniu również zbierane będą ofiary do puszki na archidiecezjalne radio "I".

 

Zbliża się kolejna, już 77 rocznica zamordowania przez UB w więzieniu w Gdańsku niespełna 18-letniej Danuty Siedzikówny "Inki". Przypomnijmy, że urodziła się na terenie naszej parafii i tu została ochrzczona. Za swoją patriotyczną służbę wolnej Polsce, jako żołnierz niezłomny, za to, że "zachowała się jak trzeba" została uwięziona, umęczona i zamordowana przez komunistów. W niedzielę 27 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za spokój duszy Jej i Rodziców: Eugenii i Wacława Siedzików, natomiast w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 13.00 odbędą się w naszym kościele główne uroczystości rocznicowe z udziałem władz i dostojnych Gości, które rozpoczną się złożeniem kwiatów przed pomnikiem Inki  przy siedzibie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach. W imieniu białostockiego IPN-u, Leśników Nadleśnictwa Browsk wszystkich serdecznie zapraszamy. I nie chodzi tu tylko o pamięć o Ince, ale również, a może przede wszystkim o integrację środowisk patriotycznych i ludzi, którzy nie pozwolą by zaprzepaszczono pamięć o Bohaterach.

 

W dniu 26 sierpnia 2023 r. (sobota) o godz. 13.30 w archikatedrze białostockiej odbędą się uroczystości związane z pochówkiem prochów generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego, legionisty, dowódcy Podlaskiej Brygady Kawalerii, ekshumowanych w Anglii. Mszę św. w intencji śp. Generała sprawować będzie abp Józef Guzdek, metropolita białostocki.  Ceremonia pogrzebowa z asystą wojskową będzie miała miejsce na cmentarzu miejskim przy ul. Wysockiego 63 w Białymstoku około godz. 15.00, po przejeździe kolumny pogrzebowej przez miasto.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo