13.3.2022 - II niedziela Wielkiego Postu

Trwa Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w środę i sobotę po Mszy wieczornej a w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 8i9 kwietnia.

Dziękuję za sprzątanie cmentarza: Elżbieta, Walter Bartl, Walentyna, Henryk Staniszewscy, Antonina Stulgis, Małgorzata Gryboś, Krystyna Drozd.

Dziś zbieramy ofiary na doroczne dzieło "Ad Gentes", czyli na Misje święte, natomiast w przyszłą niedzielę 20 marca taca będzie przeznaczona na pokrycie wysokich kosztów energii elektrycznej za czas zimowy. Ten koszt jak wiemy nieustannie rośnie a jeszcze dodatkowo przez ogrzewanie ławek w zimie. 

Dziś przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się w intencji Ojca Świętego.

W Wielki Piątek wieczorem planowana jest Pierwsza w naszej parafii Droga Krzyżowa ulicami Narewki - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału!

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Temat tego numeru  "Czas nawrócenia" związany jest z rozpoczętym właśnie okresem Wielkiego Postu. Jeden z  artykułów poświęcony jest przebaczeniu, które powinno towarzyszyć wielkopostnemu nawracaniu się, inny mówi o wsłuchiwaniu się w Słowo Boże w Wielkim Poście. Szczególnie zachęcamy do lektury artykułu "Nie zdejmę Krzyża...", opowiadającego o bohaterskiej obronie krzyży w jednej z wiejskich szkół.

Ksiądz Dyrektor Białostockiego Oddziału Caritas  dziękuje za ofiary z naszej parafii, złożone na rzecz Ukraińców w kwocie blisko 5000zł. Informuje również, że jako Kościół białostocki zebraliśmy na ten cel rekordową kwotę 1 251 830,97 zł.

Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny ,, INKI,,  przygotowuje szeroką akcję pomocy materialnej dla mieszkających na Ukrainie Polaków, naszych Rodaków, którzy zostali tam po II wojnie św. Zależy szczególnie na paczkach żywnościowych -  mąka na chleb, której bardzo brakuje, żytnia i pszenna, oraz środki opatrunkowe, których z kolei już nie ma wcale. Poza tym artykuły o długim terminie ważności: olej, cukier, ryż, kasza, makaron, konserwy, herbata, kawa itp. To wszystko odpowiednio zapakowane można przynieść i zostawić przy kościele w dzwonnicy. Dziękujemy

 

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo