14.11.2021 XXXIII niedziela zw.

- Dziękuję 2 Paniom, które w piątek grabiły liście przed kościołem i sprzątały kościół wewnątrz.

- Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Ofiary składane dzisiaj do puszki pozwolą przygotować kolejną, niezbędną pomoc dla pogrążonego w biedzie Libanu.

- Bardzo proszę chryzantemy z grobów nie wrzucać do pojemników na śmieci tylko na stertę kompostową, tak samo wszystkie żywe kwiaty.

- W imieniu Rady naszej Gminy zachęcamy usilnie parafian do wypełnienia formularzy konsultacyjnych w sprawie Drogi Wojewódzkiej 687 i 688. Sprawa jest ogromnie ważna i niezbędna jest mobilizacja nas wszystkich. Gotowe, wypełnione formularze można pozyskać na lub w Urzędzie Gminy, wystarczy jedynie wpisać swoje imię i nazwisko. Formularz można pozostawić w Urzędzie lub wysłać, także drogą elektroniczną, może je również odebrać osobiście Pani Radna Wioletta Bondaruk. Termin składania formularzy mija jutro czyli 15 XI. Postarajmy się zmobilizować w tej sprawie jak najszybciej, ponieważ wszyscy widzimy, że drogi wokół Narewki są w stanie opłakanym!

- „Zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy – w niedzielę 21 listopada we wszystkich kościołach i kaplicach, za pośrednictwem Caritas Polska – na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej” – powiedział abp Gądecki. „Środki zbierane podczas ogólnopolskiej zbiórki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce” – zaznaczył przewodniczący Episkopatu." Za tydzień przed naszym kościołem będziemy zbierać ofiary do puszki na ten cel.

- W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; będzie to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.

Jeszcze raz dziękuję Bogu, ludziom i instytucjom dobrej woli, dzięki pomocy których mamy nowy ołtarz, ambonę, wkrótce będzie nowy konfesjonał. Choć dalej zbieramy na ten cel - udało się to wszystko osiągnąć bez zaciągania żadnych kredytów!

 

- Zachęcamy do zakupu kalendarza parafialnego na Nowy 2022 rok w cenie 25zł, z którego dochód przeznaczony jest na dekoracje kościoła, i kalendarza seminaryjnego w cenie 10zł.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo