15.10.2023 XXVIII niedziela zw.

Dzisiaj Dzień Papieski. Zbieramy ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na kształcenie ubogiej a zdolnej młodzieży, co jak wiemy stanowi żywy pomnik świętego Jana Pawła II. Bóg zapłać darczyńcom.

 

Przeżywamy miesiąc różańcowy Październik. W naszym kościele odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

Dziś ostatni dzień dostarczenia do kościoła "Torby-Samarytanki" wypełnionej produktami spożywczymi o przedłużonym terminie ważności, które zostaną jutro odwiezione do Centrum Caritasu w Białymstoku, gdzie zostaną rozdysponowane biednym ludziom i rodzinom. Wszystkim, którzy zaangażowali się w doroczną Akcję "Torba Samarytanka" gorąco dziękuję! To jest piękne, że choć nam samym się nie przelewa, to umiemy się dzielić z tymi, którym w życiu jest ciężej niż nam. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.

 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Podczas porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich proszę zużyte znicze, sztuczne kwiaty najlepiej zabierać ze sobą do domu. Wywóz śmieci z cmentarza kosztuje coraz więcej. Pamiętajmy również, że cmentarz jest Miejscem poświęconym i należy się tam odpowiednio zachowywać.

Tradycyjnie przyjmujemy na Wypominki - na stoliku przy drzwiach w pudełku są kartki do Wypominek. Uprzejmie proszę o ich czytelne i wyraźne napisanie, żeby można było potem dokładnie przeczytać. Ideałem jest napisanie ich na komputerze. Wypominki będą odprawiane - 1 listopada na naszym Cmentarzu grzebalnym podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych przed wieczorną Mszą św. Proszę napisać na Wypominkach czy mają być czytane 1 czy 2 listopada.

 

Jutro 16 października przypada 45 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Zapraszam na wieczorną Mszę św., podczas której będziemy modlić się wspólnie z tej okazji.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele  Tydzień Misyjny, w związku z tym taca tradycyjnie będzie przeznaczona na rzecz Misji.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo