16.06.2024 XI niedziela zw.

Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. odbywa się Nabożeństwo Czerwcowe, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

Dziś w kościołach naszej Archidiecezji zbierane są ofiary do puszki na uczelnie katolickie. Zbieramy również ofiary na organizację Uroczystości Odpustowych. Bóg zapłać za ofiary i zrozumienie.

 

Jest jeszcze 1 wolne miejsce na naszą sierpniową pielgrzymkę do Czech, Austrii i sanktuariów południowej Polski. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń przed drzwiami kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Proszę osoby, które się zapisały o wpłacanie już należności.

 

Zbliża się nasz parafialny odpust św. Jana Chrzciciela 24 czerwca. W tym roku przypada on w poniedziałek. Msza św. Odpustowa o godz. 10.00. Przygotowaniem do Odpustu będzie Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w najbliższą sobotę 22.06. Tego dnia na godzinę 10.00 przyjadą księża aby służyć w konfesjonałach. Słowo Boże wygłosi ojciec rekolekcjonista. Bardzo serdecznie zapraszam. Zaplanujmy sobie czas, by nie zlekceważyć tego ważnego duchowego wydarzenia. Natomiast w przyszłą niedzielę 23 czerwca po Mszy o godz. 11.00 udamy się tradycyjnie nad rzekę z paschałem na świętojański obrzęd poświęcenia wody. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam.

 

W związku z Odpustem św. Jana Chrzciciela zostanie odnowiona kaplica chrzcielna w naszym kościele - poświęcona patronowi. W głównym miejscu zostanie umieszczony wizerunek św. Jana Chrzciciela podczas Chrztu Jezusa w Jordanie. Powstał on nowoczesną metodą  oleodruku komputerowego na szkle w pracowni w Krakowie. Wyświęcenie odbędzie się w czasie Mszy św. Odpustowej.

 

W najbliższy piątek 21 czerwca kończy się rok szkolny a rozpoczynają wakacje. Zapraszam na Mszę św. tego dnia na godzinę 8.00 uczniów, rodziców, nauczycieli aby podziękować za miniony rok szkolny i katechetyczny i pomodlić się o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

 

W niedzielę 30.06. przyjedzie do naszego kościoła zespół wokalny z Białorusi, będzie śpiewać na Mszy a potem sprzedawać swoje płyty.

 

W sobotę 29.06. w Narwi na przystani kajakowej odbędzie się Piknik Charytatywny Hospicjum Proroka Eliasza. Szczegóły na ogłoszeniu. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

W przyszłą niedzielę 23.06. Dzień Ojca. Będziemy się modlić w intencji naszych Ojców.

 

Zaistniała nagląca potrzeba remontu dachu na kościele. Blacha na południowej połaci bardzo wyraźnie pordzewiała. Należy to naprawić jeszcze przed zimą. Będzie to wysoki koszt, na który parafii nie stać. Nasz kościół nie jest zabytkiem, jest na to za młody i dlatego na żadne dotacje ani wsparcie ze strony Państwa ani urzędów nie ma co liczyć.  Można liczyć tylko i wyłącznie na ludzi dobrej woli!!   Dlatego uprzejmie proszę o zrozumienie i życzliwą pomoc w remoncie dachu naszego parafialnego kościoła!!

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo