16.10.2022 XXIX niedziela zw.

Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o kościół i sprzątają świątynię. Serdeczne Bóg zapłać Stasiowi Swatko za wybudowanie pięknej nowej studni przy plebanii i malowanie-konserwację ławek przed kościołem.

Dzisiaj przeżywamy 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową a także zgodnie z zapowiedzią Dzień Papieski:  w kościołach całej Polski, również i u nas, zbierane są ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na kształcenie ubogiej a zdolnej młodzieży, co jak wiemy stanowi żywy pomnik Największego Polaka w historii św. Jana Pawła II. Dziękuję za te ofiary.

Trwa miesiąc październik. W naszym kościele odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Podczas porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich proszę zużyte znicze, sztuczne kwiaty najlepiej zabierać ze sobą do domu. Pamiętajmy, że cmentarz jest Miejscem poświęconym. Nie wypada na cmentarzu głośno się zachowywać, palić papierosy czy słuchać muzyki przez słuchawki. Tradycyjnie przyjmujemy na Wypominki - na stoliku przy drzwiach w pudełku są kartki do Wypominek. Uprzejmie proszę o ich czytelne i wyraźne napisanie, żeby można było potem dokładnie przeczytać. Ideałem jest napisanie ich na komputerze. Wzorem lat ubiegłych Wypominki będą odprawiane - 1 listopada na naszym Cmentarzu grzebalnym podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych i następnie jeszcze przez tydzień codziennie również podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych z naszych rodzin - pół godz. przed wieczorną Mszą św. Proszę napisać na Wypominkach czy mają być czytane 1 czy 2 listopada.

W następną niedzielę Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. W przyszłą niedzielę taca na Misje.

Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października 2022 r. ( najbliższy wtorek), o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich pracowników świata medycznego.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo