17.04.2022 WIELKANOC

Obchodzimy największą Uroczystość naszej Wiary - Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do Jej splendoru. Pani Krysi Drozd wraz z mężem Romkiem za koncepcję i budowę Grobu Pańskiego, Agnieszce Gieryng i Emilce Miedźwiedź za pomoc i przygotowanie Ciemnicy. Bóg zapłać Panom Tadeuszowi Słońskiemu, Jackowi Jarockiemu i Heniowi Ostrowskiemu za wszelką pomoc i pracę. Pani Maryli i Pauli za mycie okien. Dziękuję dla Pana Strażnika Leśnego Bogdana Wasilczuka za jałowce.

Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ich koszt wyniósł w tym roku 1700 zł.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przed Oktawę czyli 8 dni. W związku z tym w najbliższy piątek nie ma postu.

W przyszła niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Dzieci, które w czasie Wielkiego Postu oszczędzały do skarbonek Caritasu mogą je przynosić do do kościoła i składać przed ołtarzem.

Są dostępne kubki ze zdjęciami naszego kościoła w cenie 25zł za sztukę i 2 rodzaje magnesów na lodówkę w cenie 10zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży ma pokryć koszt zakupu blachy i pokrycia dachu na budynku parafialnym. Dotychczas jest on pokryty tylko papą, na której już rośnie mech i dach zaczyna miejscami gnić. Trzeba będzie wymienić część stropu i pokryć wszystko blachą, bo jak to tak dalej zostawimy to może nie być w przyszłości co naprawiać i trzeba będzie cały dach wymieniać na nowy. Przewidywany koszt tych prac to ok. 20.000 zł.

Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo