18.06.2023 XI niedziela zw.

Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj sprzątali i dekorowali kościół na czekające nas Uroczystości odpustowo-jubileuszowe i Bierzmowanie naszej parafialnej młodzieży.

 

Od najbliższej Środy rozpoczynamy Misje Parafialne. Msze św. z nauką misyjną i okazją do Spowiedzi o godz. 9.00 i 18.00 we środę i we czwartek, w piątek zaś o godz. 11.00 i 18.00. Każdego dnia Misji o godzinie 20.30 Różaniec w kościele i Apel Jasnogórski o 21.00. We czwartek zapraszamy chorych, będzie udzielany misyjny sakrament Namaszczenia Chorych. Misje prowadzić będzie ks. Adam Pańczuk z parafii Cyryla i Metodego w Hajnówce. W piątek po wieczornej Eucharystii przejdziemy procesjonalnie z Paschałem nad rzekę na tradycyjny świętojański obrzęd poświęcenia wody.

W piątek na Msze święte szczególnie zapraszam uczniów, aby podziękować za miniony Rok Szkolny,  poprzez Spowiedź przeprosić Pana Boga za grzechy tego czasu i pomodlić się o szczęśliwe wakacje.

 

W sobotę  24 czerwca to jak wiemy Główny parafialny Odpust św. Jana, ale przede wszystkim będzie miała miejsce główna uroczystość Jubileuszu 50-lecia Poświęcenia kościoła na Odpustowej Mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Biskup, który również udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ks. Biskup również dokona odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy na krzyżu misyjnym przed kościołem.  Tego dnia będzie tylko jedna Msza św. 

 

Na te ważne wydarzenia serdecznie zapraszam Czcigodnych Parafian i Miłych Gości. Mówmy o Misjach parafialnych i o sobotniej Uroczystości w swoich środowiskach, by nasza frekwencja była jak największa, by jak najwięcej łask misyjnych i odpustowo-jubileuszowych spłynęło na naszą parafię!

Przy drzwiach wyjściowych zbierane są ofiary do puszki na organizację tych Uroczystości i Wizytę Dostojnego Gościa w naszej parafii, za które serdecznie ofiarodawcom dziękuję, a także, jak było ogłaszane przed tygodniem, na uczelnie katolickie.

 

Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na godzinę 16.45 w piątek 23 czerwca na próbę do Bierzmowania.  Spowiedź przed Bierzmowaniem dla kandydatów, ich rodziców i rodzin i oczywiście wszystkich, którzy zechcą będzie w piątek na Mszy o godzinie 18.00.

 

W piątek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach, Tatach i Tatusiach.

 

Informacja o Pielgrzymce. Chcemy podziękować Matce Boskiej w Ostrej Bramie za 50 lat naszej świątyni. W związku z tym organizowana jest parafialna Pielgrzymka w dniach 3-4-5 sierpnia na Litwę i Łotwę. Wszystkie informacje znajdują się na ogłoszeniu przed drzwiami kościoła, natomiast szczegółowy plan na naszej parafialnej stronie internetowej www.narewka.archibial.pl.   

Zapraszam serdecznie do udziału.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo