18.09.2022 XXV niedziela zw.

Z racji na to, że ksiądz proboszcz jest chory i przebywa na kwarantannie covidowej zapowiadane na dziś spotkanie rodziców i dzieci do I Komunii odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w pierwszą niedzielę października, czyli 2.10. po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

Odnośnie przygotowania i dopuszczenia dzieci i młodzieży do I Komunii św. i Bierzmowania Prawo kanoniczne wyraża się jasno:

Kan. 913:
§ 1. Dzieci tylko wtedy można dopuścić do Komunii świętej, gdy posiadają wystarczające rozeznanie i są dokładnie przygotowane, tak by stosownie do swojej możliwości rozumiały tajemnicę Chrystusa oraz mogły z wiarą i pobożnością przyjąć Ciało Chrystusa.

§ Kan. 914:
Jest przede wszystkim obowiązkiem rodziców jak również proboszcza troszczyć się, ażeby dzieci zostały odpowiednio przygotowane i jak najszybciej posiliły się Bożym pokarmem, po uprzedniej sakramentalnej spowiedzi. Do proboszcza należy również czuwać nad tym, by do Stołu Pańskiego nie dopuszczać dzieci, które  jego zdaniem nie są wystarczająco przygotowane.

 

Zbliża się miesiąc październik, tradycyjnie od października do kwietnia w naszym kościele wieczorne Msze św. będą o godz. 17.00.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo