18.12.2022 IV niedziela Adwentu

Powoli kończy się Adwent.     Dziękujemy Panu Bogu za ten czas wyciszenia i dobrych postanowień, za wczorajsze Rekolekcje Adwentowe,  podczas których jakże wielu z nas oczyściło serce na Święty Wigilijny Czas.

Dekorowanie kościoła do Świąt i ubieranie Żłóbka odbędzie się w środę 21 grudnia, o godz. 12.00.  Zapraszam chętnych do pomocy.

 

W najbliższą sobotę Jedyny taki Dzień w roku, czyli Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy post i staramy się o jak najlepszą atmosferę w domu, pełną życzliwości i przebaczenia. Po to jest ten Dzień. Po to Jezus się narodzi!! Przed Wieczerzą odczytujemy fragment Pisma Świętego o Narodzinach Jezusa Chrystusa. Wspólna rodzinna modlitwa poprzedza dzielenie się opłatkiem. Po Wigilii śpiewamy kolędy. Nie słuchamy, ale śpiewamy! Kolędy są formą modlitwy, są wyznaniem Wiary we Wcielenie Boga. Na czas Wigilii wyłączamy telewizor.

W Dzień Wigilii Msza św. w kościele o godz. 8.00 rano, po niej wspólne dzielenie się opłatkiem.  Bardzo gorąco zapraszam Drogich Parafian i wszystkich, którzy chcą podzielić się opłatkiem z proboszczem i ze sobą nawzajem.

Pasterka tradycyjnie o północy. Taca z Pasterki jak co roku na Fundusz Obrony Życia.

Proszę o zgłaszanie osób chorych, starych, niedołężnych do Spowiedzi i Komunii św. przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Na I Dzień Bożego Narodzenia, a więc w przyszłą niedzielę,  będzie tylko jedna Msza św. o godz. 10.00.

Na II Dzień Świąt, czyli w przyszły poniedziałek, Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Taca tradycyjnie na KUL.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo