19.02.2023 VII niedziela zw.

Dzisiaj rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rozpoczynający się niedługo Wielki Post jest kolejną w naszym życiu okazją, by przez swoją abstynencję zadośćuczynić Panu Bogu za pijaństwo braci i sióstr, natomiast dla osób uzależnionych niech to będzie czas wzmożonej walki o własną wolność, zdrowie i życie, które ma się tylko jedno a które alkohol i papierosy niszczą i skracają.

W minioną niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano 904zł. Bóg zapłać.

Spotkanie do I Komunii odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 lutego po Mszy św. o godz. 9.00. 

Za tydzień będziemy składać ofiary na Seminarium, przyjedzie przedstawiciel tej duchownej uczelni z Białegostoku.

Zeszłoroczne palmy, które przynieśliśmy na popiół Środy Popielcowej, można składać na stole w salce bocznej przy wejściu na chór.

W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje Post Ścisły. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w tych Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania. Za udział w  Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przysługuje odpust zupełny.

Wielkanoc w tym roku przypada 9 kwietnia. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 31 marca i 1 kwietnia.

CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej Caritas, a także na plakacie przed kościołem.

Zapewne wielu z nas czytało powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Niedawno ukazała się książka, która opisuje dalsze losy bohaterów tej powieści, a tak naprawdę ich gehennę. Nosi ona tytuł "Płynąc po dnie Niemna" a jej autorem jest białostocki profesor historii Robert Pawłowski. To porywająca powieść oparta na faktach. Przypomina ona, co działo się z Polakami mieszkającymi na Grodzieńszczyźnie, a więc niedaleko nas, po wkroczeniu na te polskie tereny wojsk sowieckich 17 września 1939r. Ta powieść to lekcja historii, ukazująca w sposób realny i bezpośredni bestialstwo sołdatów armii czerwonej, nienawiść NKWD do Polaków, tylko za to, że są Polakami. Konfiskaty dorobku życiowego,  mordowanie rodziców na oczach małych dzieci, gwałty, okaleczanie, zsyłki na Sybir, tortury podczas przesłuchań, palenie całych wiosek, które były w większości polskie i katolickie...Wszystko po to, by usunąć z tych Ziem Polskość i Wiarę Katolicką; by tam już Polski nigdy nie było. To wszystko ta powieść opisuje. Warto ją przeczytać również i z tego powodu, że wiele sytuacji tam opisanych miała miejsce i w okolicach Narewki. O tym na lekcjach historii za komuny nikt nie mówił a i dzisiaj przekazuje się uczniom te informacje w sposób zdawkowy i "politycznie poprawny"... Bardzo gorąco zachęcam. To powieść o losach naszych Dziadów, naszych Przodków. Dostępna na stoliku przy drzwiach, cena to 35zł.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo