19.03.2023 IV niedziela Wielkiego Postu

Dziś przeżywamy już Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, jest to tzw. Niedziela LAETARE, czyli Radości, z tego, że mamy Kochanego Ojca w Niebie, Który w Swoim Synu a naszym Panu Jezusie Chrystusie zbawia nas na krzyżu.

Dziś 19 marca, a więc święto św. Józefa. Ze względu na obchód liturgiczny niedzieli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, przeniesiona jest na jutro. Zapraszam na Mszę św. ku czci św. Józefa jutro w poniedziałek na godzinę 17.00. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Arcybiskup Metropolita Józef Guzek, któremu niech Bóg da zdrowie i siły w pasterskiej posłudze naszej Archidiecezji.

 

Dziś po Mszy św. o 9.00 i Gorzkich Żalach odbędzie się Spotkanie  dzieci i rodziców do I Komunii, która odbędzie się w naszej parafii dnia 4 czerwca o godz. 12.00, a więc już całkiem niedługo.

 

W najbliższą sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

 

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 31 marca i 1 kwietnia. Msze św. z nauką rekolekcyjną i okazją do wielkanocnej Spowiedzi będą o godzinach 9.00 i 18.00. Przyjadą księża z okolicznych parafii by służyć w konfesjonałach, już proszę zarezerwować sobie czas na tą kulminację Wielkiego Postu, jaką będą Rekolekcje Wielkopostne.

 

Droga Krzyżowa ulicami Narewki odbędzie się w piątek 31 marca, (to jest pierwszy dzień Rekolekcji) po Mszy wieczornej, czyli około godziny 19.00 - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału! Policja i Straż Graniczna już zostały powiadomione i będą troszczyć się o bezpieczeństwo, a nas - uczestników tej Drogi Krzyżowej w plenerze niech będzie jak najwięcej! Serdecznie zapraszam również Braci i Siostry Prawosławnych, którzy też swój Wielki Post przeżywają.

 

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

 

Torby Samarytanki składamy w bocznej salce przy schodach na chór. Bardzo dziękuję wszystkim, którym los najbiedniejszych nie jest obojętny.

 

W związku z tym, że od miesiąca ofiary składane w niedziele na tace były przeznaczane na cele diecezjalne bądź ogólnokościelne ( na Seminarium, na Kurię, na Misje, na ołtarz Matki Bożej w katedrze), parafia od miesiąca nie miała żadnego przychodu, Taca za tydzień przeznaczona będzie na pokrycie dużych kosztów energii elektrycznej za okres zimowy - od listopada do marca, tym większych, że ogrzewane były również ławki. Wiemy,  jak dużo płacimy za prąd w domu, a co dopiero w kościele... Z góry serdeczne Bóg zapłać.

 

Bardzo dziękuję Janowi Stalbowskiemu za naprawę uszkodzonego muru przy bramie kościelnej.

 

Idzie wiosna. Robimy porządki, również i na cmentarzu. Zgłoszona została do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce potrzeba wywiezienia kontenerów z cmentarza zawierających plastiki, ponieważ są już przepełnione, ale jak poinformowano, będzie to miało miejsce dopiero 3 kwietnia. Dlatego proszę plastikowe odpady z cmentarza zabierać póki co ze sobą do domu a broń Boże nie zaśmiecać lasu wokół cmentarza.

 

Tworzone jest fotograficzne upamiętnienie - galeria - proboszczów naszej parafii. W związku z tym pytanie i prośba: może ktoś ma na zdjęciu następujących proboszczów:

ks. Edward Borys (1951 – 1956)
ks. Zygmunt Piskor (1956 – 1960)
ks. Bronisław Grodzki (1960 – 1970)
ks. Tadeusz Krawczenko (1970 – 1975)
ks. Eugeniusz Bida (1980 – 1985)
ks. Mieczysław Suchocki (1990 – 1994)
ks. Tomasz Zubrycki (1994 – 1995)
ks. Józef Kowalczuk (1995 – 2001)

uprzejmie proszę o wypożyczenie takiego zdjęcia, zostanie zeskanowane i zwrócone. Z góry Bóg zapłać.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo