19.06.2022 XII niedziela zw.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała. Wyszła ona pięknie. Trwa Oktawa Bożego Ciała - codziennie o godz. 18.00 Msza św., Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła. 

We czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała Mszą św. wieczorną z tradycyjnym obrzędem poświęcenia wianuszków i błogosławieństwa dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii, te mniejsze i te większe, na udzielenie Błogosławieństwa i słodkie co nieco...

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Pomiędzy Mszami będzie trwała w kościele Adoracja wystawionego na ołtarzu Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do znalezienia choć chwili na potowarzyszenie Panu Jezusowi tu w naszym kościele, by nie był Sam..Z racji na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wieczorna Eucharystia będzie już wprowadzeniem do naszego parafialnego Odpustu św. Jana. Ksiądz Rekolekcjonista Mateusz Bajena, misjonarz i charyzmatyk,  wygłosi kazanie odpustowe i po zakończeniu tradycyjnie pójdziemy nad rzekę z paschałem na świętojański obrzęd poświęcenia wody.

W sobotę 25.06. Główny Odpust Parafialny. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup i na którą zostało zaproszonych wielu znamienitych Gości, Dobrodziejów naszej parafii. Podczas Odpustu będzie oczywiście okazja do spowiedzi, księża z okolicznych parafii będą posługiwać w konfesjonałach. Dzięki temu można tego dnia uzyskać, jak sama nazwa wskazuje, Odpust zupełny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na to nasze parafialne Święto!!

W najbliższy czwartek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w modlitwie i nie tylko.

W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszam uczniów do udziału w wieczornej Mszy św. jako podziękowanie za ten miniony rok szkolny i o szczęśliwe wakacje.

Dziś zbieramy ofiary do puszki na KUL. W imieniu tej uczelni dziękuję ofiarodawcom.

Wielkie Bóg zapłać Panom, którzy ofiarnie pracują przy kryciu parafialnego budynku gospodarczego.

Najbliższe spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania odbędzie się we wrześniu; jednocześnie przypominam, że podstawowym wymogiem dopuszczenia do Bierzmowania jest udział w szkolnej katechezie i regularnie, w każdą niedzielę, we Mszy św., co ma być potwierdzone podpisem księdza.

Wciąż jeszcze istnieje nadzieja, że odbędzie się parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisanych jest na tą chwilę 12 osób, jeszcze potrzeba min. 18 - do końca lipca. Jeśli się nie nazbiera Pielgrzymka zostanie odwołana.

Tak jak już było wielokrotnie ogłaszane, dziś o godz. 12.00 w amfiteatrze odbędzie się parafialny Piknik Rodzinny, jako wprowadzenie do tego odpustowego tygodnia. Bardzo dziękuję Organizatorom tegoż Pikniku, a więc pani Karolinie Wysockiej z Bialska Podlaskiego, głównej jego inicjatorce i sile sprawczej!, pani Agnieszce Gieryng, z ramienia naszej Gminy. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do jego organizacji i wszystkich zapraszam do udziału!

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo