19.12.2021 - IV niedziela Adwentu

 1. Kończy się Adwent, dziękujemy Panu Bogu za ten czas wyciszenia i łaski, za Dzień Spowiedzi Adwentowej w miniony czwartek, podczas którego jakże wielu z nas oczyściło serce na Święty Wigilijny Czas.
 2. Jutro, czyli w poniedziałek, ubieramy żłóbek i dekorujemy kościół na Święta. Zapraszam chętnych do pomocy na godz. 14.00.
 3. W piątek Jedyny taki Dzień w roku, czyli Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy post i staramy się o jak najlepszą atmosferę w domu, pełną życzliwości i przebaczenia. Po to jest ten Dzień. Po to Jezus się narodzi!! Przed Wieczerzą odczytujemy fragment Pisma Świętego o Narodzinach Jezusa Chrystusa. Wspólna rodzinna modlitwa poprzedza dzielenie się opłatkiem. Po Wigilii śpiewamy kolędy. Nie słuchamy, ale śpiewamy! Kolędy są formą modlitwy, są wyznaniem Wiary we Wcielenie Boga. Na czas Wigilii wyłączamy telewizor.
 4. W piątek Msza św. w kościele o godz. 8.00 rano, po niej wspólne dzielenie się opłatkiem. Bardzo gorąco zapraszam Drogich Parafian! 
 5. Pasterka o północy. Taca z Pasterki jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
 6. W zakrystii dostępne opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom - Zapraszam i zachęcam.
 7. Proszę o zgłaszanie osób chorych, starych, niedołężnych do Spowiedzi i Komunii św. przed Świętami Bożego Narodzenia.
 8. Na I Dzień Bożego Narodzenia będzie tylko jedna Msza św. o godz. 10.00 (za Leszka Kisielewskiego, długoletniego i zasłużonego pomocnika przy kościele).
 9. Na II Dzień Świąt, czyli w przyszłą niedzielę, Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Taca tradycyjnie na KUL.
 10. Zarządzenie Arcybiskupa odnośnie Kolędy (nie będzie. Msze wieczorne jak w tamtym roku).
 • Archidiecezja Białostocka

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej

 • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

 • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo