20.03.2022 III niedziela Wielkiego Postu

Trwa Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w środę i sobotę po Mszy wieczornej a w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 8 i 9 kwietnia.

W najbliższy piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza święta o godzinie 17.00. 

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie wysokich kosztów energii elektrycznej za czas zimowy. Ten koszt jak wiemy nieustannie rośnie a jeszcze dodatkowo przez ogrzewanie ławek w zimie. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękuję.

Została podjęta inicjatywa wymiany ławek na zewnątrz kościoła. Zanim się rozpocznie czas letnio-urlopowy, gdy będziemy gościć licznych turystów z całej Polski, chcemy te ławki wymienić na nowe, ponieważ są spróchniałe, nie trzymają się podstawy i stwarzają zagrożenie. Będzie nowych 8 wygodnych ławek z oparciem.

Również podjęto zadanie uruchomienia promocji naszej Parafii, poprzez zamówienie i planowe rozprowadzanie magnesów na lodówkę i kubków ze zdjęciami naszego kościoła.

Droga Krzyżowa ulicami Narewki odbędzie się nie w Wielki Piątek a tydzień wcześniej - w piątek 8 kwietnia, 1 dzień Rekolekcji, po Mszy wieczornej. - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału! Policja i Straż Graniczna już zostały powiadomione i będą troszczyć się o bezpieczeństwo, a nas - uczestników tej Drogi Krzyżowej w plenerze niech będzie jak najwięcej! Serdecznie zapraszam również Braci Prawosławnych, którzy też swój Wielki Post przeżywają.

Również 8 kwietnia wyruszy w Hajnówce Extremalna Droga Krzyżowa po Puszczy Białowieskiej. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Długość 45km. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

Jest jeszcze kilka numerów Pisma "Drogi Miłosierdzia" - proszę korzystać z prasy katolickiej, na stoliku przy wyjściu.

Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny ,,INKI,,  przygotowuje szeroką akcję pomocy materialnej dla mieszkających na Ukrainie Polaków, naszych Rodaków, którzy zostali tam po II wojnie św. Zależy szczególnie na paczkach żywnościowych - mąka na chleb, której bardzo brakuje, żytnia i pszenna, oraz środki opatrunkowe, których z kolei już nie ma wcale. Poza tym artykuły o długim terminie ważności: olej, cukier, ryż, kasza, makaron, konserwy, herbata, kawa itp. To wszystko odpowiednio zapakowane można przynieść i zostawić przy kościele w dzwonnicy. Dziękujemy za wsparcie. 

Przypominam, że za tydzień 27 marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Od 1 kwietnia tradycyjnie Msze św. wieczorne będą o godzinie 18.00.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo