20.08.2023 XX niedziela zw.

W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszki na Pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

w najbliższą sobotę 26 września w narewkowskim amfiteatrze odbędą się doroczne dożynki z ekumeniczną modlitwą i ekumenicznym poświęceniem tegorocznych zbiorów. Wraz z księdzem proboszczem parafii prawosławnej Aleksandrem serdecznie wszystkich zapraszamy! Razem wspólnie mieszkamy na tej Ziemi i razem chwalmy Boga i Mu dziękujmy!

 

Zbliża się kolejna, już 77 rocznica zamordowania przez UB w więzieniu w Gdańsku niespełna 18-letniej Danuty Siedzikówny "Inki". Przypomnijmy, że urodziła się na terenie naszej parafii i tu została ochrzczona. Za swoją patriotyczną służbę wolnej Polsce, jako żołnierz niezłomny, za to, że "zachowała się jak trzeba" została uwięziona, umęczona i zamordowana przez komunistów. W niedzielę 27 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za spokój duszy Jej i Rodziców: Eugenii i Wacława Siedzików, natomiast w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 13.00 odbędą się w naszym kościele uroczystości rocznicowe z udziałem władz i dostojnych Gości, które rozpoczną się złożeniem kwiatów przed pomnikiem Inki przy siedzibie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach. W imieniu białostockiego IPN-u, Leśników Nadleśnictwa Browsk wszystkich serdecznie zapraszamy. I nie chodzi tu tylko o pamięć o Ince, ale również, a może przede wszystkim o integrację środowisk patriotycznych i ludzi, którzy nie pozwolą by zaprzepaszczono pamięć o Bohaterach.

 

w najbliższą środę 23 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji o zdrowie naszego Pana Organisty Adolka. Wszystkich, którzy pana Adolka cenią i życzą mu zdrowia zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

W dniu 26 sierpnia 2023 r. (sobota) o godz. 13.30 w archikatedrze białostockiej odbędą się uroczystości związane z pochówkiem prochów generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego, legionisty, dowódcy Podlaskiej Brygady Kawalerii, ekshumowanych w Anglii. Mszę św. w intencji śp. Generała sprawować będzie abp Józef Guzdek, metropolita białostocki.  Ceremonia pogrzebowa z asystą wojskową będzie miała miejsce na cmentarzu miejskim przy ul. Wysockiego 63 w Białymstoku około godz. 15.00, po przejeździe kolumny pogrzebowej przez miasto.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo