2.04.2023 Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele.

 

Dziękuję za udział i zaangażowanie podczas piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami Narewki.

 

Dziś na Mszy o godz. 11.00 Przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Przeżyliśmy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję swojej Mamie za Jej posługę przy rekolekcyjnym stole dla księży. Dziękuję Parafiankom, które dostarczyły wiktuały na Rekolekcje.

 

Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. dziękuję Paniom Danusi Słońskiej i Agnieszce Gieryng za przeprowadzenie tej dorocznej zbiórki.

 

Dziękuję p. Iwonie Jeziorek "Kwiaciarnia Słoneczna" z Narewki i Agnieszce Gieryng za palmę.

 

Proszę o zgłaszanie osób chorych, starych, niedołężnych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej po domach.

 

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy ubieraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy na najbliższą Środę, na godz. 11.00.

 

Nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego będą wyglądać następująco:

  1. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej z Obrzędem umycia nóg o godz. 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00. Ofiary składne podczas adoracji Krzyża Świętego przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  2. Wielki Piątek - obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 11.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 - następnie Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża . Złożenie Pana Jezusa w Grobie. Adoracja do godz. 21.00.
  3. Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 11.00. Poświęcenie w kościele pokarmów na stół wielkanocny o godzinach: 13.00 i 15.00.  Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody o godz. 19.00. Na tą najważniejszą Liturgię całego roku przynosimy świece. Po niej następuje całonocna Adoracja Jezusa Zmartwychwstałego aż do Rezurekcji. Zapraszam serdecznie do całonocnego Czuwania.
  4. Niedziela Zmartwychwstania - Rezurekcja z procesją 3x wokół kościoła tradycyjnie o godz. 6.00. Następna Msza św. o 10.00.
  5. Poniedziałek wielkanocny - Porządek Mszy św. jak w niedzielę - o godz. 9.00  i 11.00.

Bardzo proszę o znalezienie w wirze przedświątecznych obowiązków godzinki, aby w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę poadorować Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie, aby Pan Jezus w kościele nie był sam...Ta prośba w sposób szczególny jest skierowana do uczniów, dzieci i młodzieży, ponieważ są to dni wolne od szkoły.

 

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo