2.10.2022 XXVII niedziela zw.

Dziś Pierwsza niedziela miesiąca, w związku z tym po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku Procesja wokół kościoła. Następna dopiero podczas Rezurekcji w roku przyszłym.

Dziś Spotkanie kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz.11.00.

W przyszłą niedzielę 9 października spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii po Mszy św. o godz. 11.00 wraz z rozdaniem i poświęceniem Różańców.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik; tradycyjnie od października do kwietnia w naszym kościele wieczorne Msze św. będą o godz. 17.00.

Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę zbierane są ofiary do puszki na Caritas. Rozpoczęła się jesień, po niej czeka nas zima. To trudny czas zwłaszcza dla ludzi potrzebujących i bezdomnych. 

Za tydzień w niedzielę tradycyjnie będziemy liczyć osoby uczestniczące w liturgii a także przystępujące do Komunii świętej.

W tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca - zapraszam do Spowiedzi obchodzących Pierwsze Piątki a również zachęcam tych, którzy w swoim życiu ich jeszcze nie obeszli, by to uczynili. Do praktyki Pierwszych Piątków zobowiązane są dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. Oczywiście to apel nie tyle do dzieci, co do ich rodziców, bo jeśli rodzice nie przywiozą dzieci do kościoła to dzieci w kościele nie będzie. Szczególnie trudna jest sytuacja tych dzieci, których rodzice z zasady do kościoła nie chodzą i ostatni raz na Mszy św. byli w czasie Białego Tygodnia...

Torby samarytanki wypełnione produktami spożywczymi o długim terminie ważności należy z powrotem do kościoła przynieść i zostawić przy schodach na chór. Bóg zapłać darczyńcom.

W naszym kościele odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach wioskowych np. Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec” jeśli chcecie powstrzymać słuszny Gniew Boży nad grzesznym światem. Widzimy co się dzieje za naszą granicą, codziennie brat zabija brata, to tylko jeden z przykładów zła w świecie, a człowiek nadal codziennie Boga obraża swoimi grzechami, dlatego niech szczególnie w październiku nie będzie dnia bez Różańca.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo