21.04.2024 IV niedziela wielkanocna

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i światowy dzień modlitw o powołania. Rozpoczynamy Tygodnia Modlitw o powołania do służby Bożej. Na zakończenie tego tygodnia, w przyszłą niedzielę 28.04 ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Białostockie Seminarium Duchowne.

 

W poniedziałek rozbieraliśmy Grób Pański i Ciemnicę. Bardzo dziękuję parafianom, którzy znaleźli czas i przyszli pomóc: Danuta i Tadzio Słońscy, Lucyna Sołowiej, Dorota Lubowicz i Stasio Swatko. 

 

Jak pewnie pamiętamy  w tamtym roku nasza parafia organizowała Pielgrzymkę na Litwę i Łotwę, w której wielu z nas wzięło udział i która udała się całkiem miło :) . Pragniemy również i w tym roku udać się na pielgrzymkowo-wycieczkowy szlak. Tym razem na dłużej, bo od wtorku do soboty w terminie 27 - 31 sierpnia - ostatni tydzień wakacji. Program wyjazdu obejmuje: Czechy, Austria: zwiedzanie Wiednia, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Częstochowa. Ogłoszenie szczegółowe wisi na tablicy ogłoszeń przed drzwiami a jeszcze bardziej szczegółowe znaleźć można na parafialnej stronie internetowej. Koszt tej pielgrzymki to 1480zł i obejmuje: 2 noclegi w Czechach, 2 w Polsce, śniadania, obiadokolacje, kompleksowa opieka przewodnika na całej trasie, autokar z klimatyzacją i wc, wejściówki i ubezpieczenia. Zapraszam serdecznie!

 

Rada Parafialna ustaliła konieczność wykonania w najbliższym czasie dwóch prac parafialnych, na które będą zbierane fundusze przy wyjściu z kościoła, tj.: odnowienie elewacji budynku gospodarczego przy plebanii oraz pozłocenie monstrancji. Budynek gospodarczy został pokryty blachą w tamtym roku, ale ściany są w stanie słabym, natomiast monstrancja ostatni raz była odnawiana ponad 25 lat temu. Za wszystkie ofiary na te cele składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

jutro w poniedziałek Msza św. o godz. 8.00 rano.

 

W tygodniu:
23 kwietnia (wtorek) – Uroczystość św. Wojciecha BiM, głównego patrona Polski.
24 kwietnia (środa) – Uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego patrona archidiecezji.
25 kwietnia (czwartek) – Święto św. Marka, Ewangelisty. Dzień modlitw o urodzaje.

 

17 kwietnia, we środę późnym wieczorem zmarł długoletni organista naszej parafii Pan Adolf Kisielewski. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary na Hospicjum w Makówce, gdzie pan organista przebywał do chwili swojej śmierci. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na Hospicjum składam serdeczne Bóg zapłać. Zebrano i przekazano na konto Fundacji Proroka Eliasza 1210zł.

Msza święta w 7 dzień po śmierci Pana Adolfa zostanie odprawiona w najbliższą środę 24 kwietnia o godz. 18.00.

 

W intencji Pana Adolfa odśpiewajmy Anioł Pański.

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo