21.11.2021 Chrystusa Króla Wszechświata

- Dziś  niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Dziś za odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa można uzyskać Odpust Zupełny.

- Tydzień temu na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy 970zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

- Zgodnie z zapowiedzią i apelem Episkopatu dziś zbieramy ofiary do puszek na rzecz migrantów, ale również a może przede wszystkim, zbieramy ofiary dla Polskiego Wojska, które strzeże polskiej granicy, chroniąc w ten sposób nas, nasze Rodziny i naszą Ojczyznę. Jest to inicjatywa Państwa Patrycji i Krzysztofa Grzywińskich, Radnej Agnieszki Gieryng, Parafii Rzymskokatolickiej i Wójta Gminy Narewka Jarosława Gołubowskiego, gorąco zachęcam do ofiarności na rzecz żołnierzy. Z tych pieniędzy zostanie zakupiona dla nich żywność i wszystko, co potrzebne, żeby w tych trudnych warunkach wytrwali.

- Bardzo proszę chryzantemy z grobów nie wrzucać do pojemników na śmieci tylko na stertę kompostową, tak samo wszystkie żywe kwiaty.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Banku Spółdzielczego w Brańsku za wsparcie materialne naszych parafialnych inwestycji.

- Zachęcamy do zakupu kalendarza parafialnego na Nowy 2022 rok w cenie 25zł, z którego dochód przeznaczony jest na dekoracje kościoła, i kalendarza seminaryjnego w cenie 10zł.

- W poniedziałek rano Msza św. o godz. 8.00, następnie wyjeżdżam na tygodniowe rekolekcje. Zastępować mnie będzie ks. Sandro z Hajnówki, dlatego też Msze św. od wtorku do czwartku włącznie o godz. 18.10.

- Od przyszłej niedzieli Msze św. w niedzielę: 7.00 – Roraty i 11.00. Roraty również w sobotę o 17.00. Zapraszamy serdecznie z lampionami.

- W przyszłą niedzielę również tradycyjne poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

  • W związku z rozpoczęciem Adwentu w przyszłą niedzielę zwracam się z prośbą o zrobienie tradycyjnego adwentowego wieńca.
  • Jutro (w poniedziałek) przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów kościelnych. Modlimy się w intencji naszego Pana Organisty Adolfa - żeby był zdrowy i jeszcze długo służył Panu Bogu swoją piękną grą na organach i śpiewem.
  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo