22.10.2023 XXIX niedziela zw.

Bóg zapłać za troskę o Świątynię a także o jej otoczenie. Szczególnie pragnę podziękować panu Walterowi Bartl.

 

Tydzień temu na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 567zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w związku z tym taca będzie przeznaczona na rzecz Misji. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy.

 

Przeżywamy miesiąc różańcowy Październik. W naszym kościele odmawiamy Różaniec codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Podczas porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich proszę zużyte znicze, sztuczne kwiaty najlepiej zabierać ze sobą do domu. Wywóz śmieci z cmentarza kosztuje naprawdę dużo i ten koszt ponosi tylko i wyłącznie parafia.. Pamiętajmy również, że cmentarz jest Miejscem poświęconym i należy się tam odpowiednio zachowywać. Zwracajmy również uwagę tym, którzy na cmentarzu zachowują się niewłaściwie. Pamiętajmy - cmentarz grzebalny tak jak i kościół parafialny to nasze wspólne dobro o które mamy wspólnie się troszczyć, bo to jest nasza wizytówka chociażby przed gośćmi, którzy w tym czasie liczniej do nas przybędą! Pięknym wyrazem Wiary jest również zadbanie o sąsiedni grób, zaniedbany i opuszczony, na którym już może od lat nikt znicza nie zapalił..Przypominam też, że tuż obok bramy wejściowej na cmentarz znajduje się krzyż poświęcony duszom czyśćcowym. Przy tym krzyżu modlimy się i zapalamy znicze za naszych bliskich, którzy spoczywają na innych cmentarzach, a są i tacy, których miejsce pochówku w ogóle jest nieznane..

Tradycyjnie przyjmujemy na Wypominki - na stoliku przy drzwiach w pudełku są kartki do Wypominek. Uprzejmie proszę o ich czytelne i wyraźne napisanie, żeby można było potem dokładnie przeczytać. Wypominki będą odprawiane - 1 listopada na naszym Cmentarzu grzebalnym podczas Procesji Różańcowej, na Dzień Zaduszny w kościele podczas Nabożeństwa Różańcowego za Zmarłych przed wieczorną Mszą św. Proszę napisać na Wypominkach czy mają być czytane 1 czy 2 listopada.

 

Dostępny jest październikowy numer Dróg Miłosierdzia, a w nim m.in. artykuł ; „Habemus Papam!- sprzed 45 lat”. Zaś w rubryce wychowanie do wartości poruszony został problem hejtu czyli mowy nienawiści w internecie.

 

Jak co roku, rozpoczynamy zbiórkę tzw. elektrośmieci, czyli zużytych urządzeń rtv/agd. Trwać ona będzie do 5 grudnia i składujemy tradycyjnie przy studni na parkingu. Środki z utylizacji tych zepsutych, starych urządzeń będą przeznaczone na Stowarzyszenie "Pro Missio". Jak możemy przeczytać na plakacie przed drzwiami kościoła "Zostań patronem polskich misjonarzy!". Bóg zapłać.

 

 

w kościele znaleziono kartę bankomatową, bez nazwiska. Kto zgubił proszę się zgłosić po odbiór.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo