23.04.2023 3 Niedziela Wielkanocna

Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11,22), która rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!”.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek (24 IV) uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski
  • we wtorek (25 IV) święto św. Marka, Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje
  • w środę (26 IV) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona naszej Archidiecezji i AWSD w Białymstoku
  • w sobotę (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy

 

Następna niedziela (30 IV) - to Niedziela Dobrego Pasterza, 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Taca na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

 

Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie dzieci do I Komunii Świętej, natomiast za tydzień  po Mszy o 11.00 Spotkanie Organizacyjne kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

 

Jutro na godzinę 11.00 zapraszam chętnych do pomocy przy rozbiórce Grobu i Ciemnicy.

 

Ze smutkiem i przykrością odebraliśmy informację, że w Gminnym Ośrodku Kultury w Narewce miała miejsce promocja książki "Śladami szeptów" i spotkanie z jej autorką. Istotą szeptuch, uprawiających guślarstwo jest pozorne uzdrawianie, które nawet jeśli przynosi doraźną i krótkotrwałą poprawę zdrowia fizycznego to zawsze kosztem zdrowia duszy. Pozorne "modlitwy" odmawiane przez szeptuchy nie mają nic wspólnego z Bogiem Jedynym Jezusem Chrystusem ani z Jego Uzdrawiającą Mocą, obecną w Sakramentach, z Namaszczeniem chorych na czele. Kościół wielokrotnie, zwłaszcza głosem księży Egzorcystów przestrzegał przed podobnymi praktykami, podając przykład, że wiele zniewoleń duchowych a tym bardziej opętań miało swoje źródło właśnie w korzystaniu z usług szeptuch czy innym szarlatanów-uzdrawiaczy. Fakt, że narewkowski GOK angażuje się w promocję tego typu praktyk opartych na zakamuflowanym satanizmie o genezie demonicznej jest sprzeczny z duchem Wiary Chrześcijańskiej, niezależnie czy to Katolickiej czy Prawosławnej. Chrześcijanin od tego typu praktyk powinien trzymać się jak najdalej!

https://www.youtube.com/watch?v=xzxEbqQ7D4M

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo-2011-44-zapytaj.html

https://franciszkanska3.pl/aktualnosci/przyczyna-jest-szatan

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo