23.06.2024 XII niedziela zw.

Jutro przypada parafialny odpust św. Jana Chrzciciela.  Msza święta z kazaniem odpustowym o godz. 10.00.  Przyjadą księża aby służyć w konfesjonałach. Słowo Boże wygłosi ks. Rafał Kosikowski - Sędzia Sądu Metropolitalnego Kurii Arcybiskupiej Białostockiej. Po Mszy św. odbędzie się odpustowa procesja. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. 

 

Dziś po Mszy o godz. 11.00 udamy się tradycyjnie nad rzekę z paschałem na świętojański obrzęd poświęcenia wody.  Zapraszamy.

 

W związku z Odpustem św. Jana Chrzciciela została odnowiona kaplica chrzcielna w naszym kościele, poświęcona Patronowi. Zostały odmalowane ściany i sufit. W głównym miejscu umieszczono wizerunek św. Jana Chrzciciela podczas Chrztu Jezusa w Jordanie. Powstał on nowoczesną metodą oleodruku komputerowego na szkle w pracowni w Krakowie. Wyświęcony będzie przez Księdza Dziekana dekanatu Białystok-Dojlidy w czasie Mszy św. Odpustowej. 

 

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Tadziowi Słońskiemu, Danusi Słońskiej i Marysi Boruta za  odnowienie i odmalowanie kaplicy św. Jana Chrzciciela. Panu Tadziowi również ogromne Bóg zapłać za ponowne pomalowanie kapliczki św. Eustachego na zewnątrz.

 

Kaplica została odnowiona również ze środków pozyskanych podczas zbiórki do puszki na organizację uroczystości odpustowych, prowadzonej przez panią Danusię. Także dzisiaj ta zbiórka będzie prowadzona przy drzwiach kościoła, a za wszystkie ofiary bardzo dziękuję. Posłużą one również na zakup kwiatów do dekoracji ołtarza na Odpust.

 

W niedzielę 30.06. przyjedzie do naszego kościoła zespół wokalny z Białorusi, będzie śpiewać na Mszy a potem sprzedawać swoje płyty.

 

W sobotę 29.06. w Narwi na przystani kajakowej odbędzie się Piknik Charytatywny Hospicjum Proroka Eliasza. Szczegóły na ogłoszeniu. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

Dziś 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Niech Dobry Bóg naszych Ojców, Tatów i Tatusiów ma w Swojej Opiece! Żyjącym da zdrowie i siły, a żyjącym życiem wiecznym niech da Wieczny Pokój w Niebie!

 

Jest jeszcze 1 wolne miejsce na naszą sierpniową pielgrzymkę do Czech, Austrii i sanktuariów południowej Polski. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń przed drzwiami kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Proszę osoby, które się zapisały o wpłacanie już należności.

 

Odnośnie pytań o możliwość korzystania z sali pod kościołem to drzwi do niej są otwarte. Proszę korzystać.

 

Nowy numer diecezjalnego pisma "Drogi Miłosierdzia" na stoliku przy drzwiach -  zapraszam do lektury.

 

Zaistniała nagląca potrzeba remontu dachu na kościele. Blacha na południowej połaci bardzo wyraźnie pordzewiała. Należy to koniecznie naprawić, ponieważ sytuacja będzie się pogarszać. Będzie to wysoki koszt, na który parafii nie stać. Raczej nie da się tego zrobić w tym roku z powodów finansowych, ponieważ koszt będzie oscylować w okolicach 100tys. zł.  Nasz kościół nie jest zabytkiem, jest na to za młody i dlatego na żadne dotacje ani wsparcie ze strony Państwa ani urzędów nie ma co liczyć. Przeprowadzonych już zostało kilka rozmów z instytucjami, ale niestety ze skutkiem odmownym - jak ktoś ma, to ma dla siebie, a nasz kościół się nie kwalifikuje... Dlatego można liczyć tylko i wyłącznie na ludzi dobrej woli!!   Dlatego uprzejmie proszę o zrozumienie i życzliwą pomoc w remoncie dachu naszego parafialnego kościoła!!

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo