23.07.2023 - XVI Niedziela zw.

W dzisiejszą niedzielę po obu Mszach świętych święcimy pojazdy z racji na liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona podróżnych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na MIVA Polska, która kupuje pojazdy dla misjonarzy. Bóg zapłać za te ofiary wszystkim, którzy zechcą włączyć się w Dziękczynną Bogu akcję - jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr.

 

Parafialna Pielgrzymka udaje się w dniach 3-4-5 sierpnia, czyli już w przyszły czwartek, na Litwę i Łotwę.Są jeszcze 4 miejsca wolne. Osoby, które jeszcze nie opłaciły bardzo proszę o dokonanie wpłat za pielgrzymkę. Wszystkich, którzy jadą, obowiązuje posiadanie dowodu osobistego do przekroczenia granicy litewskiej i łotewskiej. Proszę też mieć przy sobie, a kto nie ma, to jak najszybciej wyrobić w oddziale NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). To jest bezpłatne i w oddziale w Białymstoku to się wyrabia od ręki. Strzeżonego Pan Bóg strzeże!

Wyjazd w czwartek 3 sierpnia o godz. 5.00 rano sprzed naszego kościoła. Udajemy się prosto do Kowna, gdzie o godz. 11.00 litewskiego czasu spotykamy się z Przewodnikiem przy ruinach kowieńskiego zamku. To jest pierwszy punkt programu naszej Pielgrzymko-wycieczki. Program szczegółowy dostępny na ogłoszeniu przy drzwiach kościoła a jeszcze bardziej szczegółowy na parafialnej stronie internetowej.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo