24.03.2024 Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele.

 

Dziękuję za udział i zaangażowanie podczas piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami Narewki.

 

Przeżyliśmy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję swojej Mamie za Jej posługę przy rekolekcyjnym stole dla księży. Dziękuję Parafiankom, które dostarczyły wiktuały na Rekolekcje.

 

Dziękuję dla Antoniego Kąkiela i Tadzia Słońskiego za naprawienie rynny.

 

Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. dziękuję Danusi Słońskiej za przeprowadzenie tej dorocznej zbiórki.

 

Proszę o zgłaszanie osób chorych, starych, niedołężnych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej po domach.

 

W tym roku z racji Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Matki Bożej została przeniesiona z 25 marca na 8 kwietnia.

 

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy ubieraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy na najbliższy wtorek na godz. 11.00. Zapraszam zwłaszcza panów, ponieważ potrzeba będzie męskiej siły.

 

Nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego będą wyglądać następująco:

  1. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej z Obrzędem umycia nóg o godz. 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00.
  2. Wielki Piątek - obowiązuje post ścisły.  Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 11.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 - następnie Droga Krzyżowa.  Nabożeństwo Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o godz. 18.00.  Złożenie Pana Jezusa w Grobie. Adoracja do godz. 21.00. Ofiary składne podczas adoracji Krzyża  przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.
  3. Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 11.00. Poświęcenie w kościele pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 14.00  i  15.00.   Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody o godz. 19.00. Na tą najważniejszą Liturgię całego roku przynosimy świece. Po niej następuje całonocna Adoracja Jezusa Zmartwychwstałego aż do Rezurekcji. Zapraszam serdecznie do całonocnego Czuwania.
  4. Niedziela Zmartwychwstania - Rezurekcja z procesją 3x wokół kościoła tradycyjnie o godz. 6.00. Następna Msza św. o 10.00. Pamiętajmy o zmianie czasu na letni - Śpimy godzinę krócej!
  5. Poniedziałek wielkanocny - Porządek Mszy św. jak w niedzielę - o godz. 9.00  i 11.00.

Bardzo proszę o znalezienie w natłoku przedświątecznych obowiązków godzinki, aby w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę poadorować Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie, aby Pan Jezus w kościele nie był sam... Ta prośba skierowana jest do wszystkich, ale w sposób szczególny do uczniów, dzieci i młodzieży, ponieważ są to dni wolne od szkoły.

 

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo