24.04.2022 Niedziela Przewodnia Miłosierdzia

Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Poprzez codzienne odmawianie Koronki będziemy powierzać Bożemu Miłosierdziu nasze życiowe sprawy, wymagające Boskiej pomocy, nasze Rodziny a szczególnie nieszczęsną Ukrainę niszczoną każdego dnia rosyjskimi bombami.

Dziś zbieramy ofiary do puszki na Białostocką Caritas, która każdego dnia pomaga Ukraińcom na terenie Polski oraz przede wszystkim potrzebującym Polakom.

Dziś po Mszy o 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W następną niedzielę po Mszy św. o 11.00 Pierwsze Spotkanie Organizacyjne kandydatów do Bierzmowania!

Przypominam, że zbieramy na kupno blachy, którą trzeba pokryć budynek parafialny, na ten fundusz przeznaczone są ofiary ze sprzedaży kubków i magnesów ze zdjęciami naszego kościoła, ale nie tylko. Dziękuję za ofiary indywidualne na ten cel. Szacowany koszt tych prac to 20.000zł. Poza tym po zimie zaczął w jednym miejscu przeciekać dach kościoła. Jeszcze nie wiadomo, ile wyniesie naprawa, trzeba póki co żeby obejrzał to fachowiec.

Bardzo proszę o niewyrzucanie żadnych śmieci za mur cmentarza, tym bardziej, że za cmentarzem to już nie jest teren parafii a czyjś prywatny.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc Maj - poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o 9.00. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w miesiącu maju we wspólnotach wioskowych, sąsiedzkich, rodzinnych - zgodnie z odwiecznym zwyczajem!

Braciom Prawosławnym, którzy dziś przeżywają swoją Wielkanoc składamy najlepsze życzenia. Chrystos Woskresie!

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo