24.09.2023 XXV niedziela zw.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na Caritas.

Rozpoczęła się jesień, po niej czeka nas zima. To trudny czas zwłaszcza dla ludzi potrzebujących i bezdomnych. Tradycyjnie białostocka Caritas prowadzi Akcję "Torba Samarytanka". Torbę Caritasu można wziąć ze stolika przy drzwiach, wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie ważności i z powrotem do kościoła przynieść najpóźniej do 15 października.  Z góry wszystkim, którzy w akcję "Torba Samarytanka" się włączą  serdecznie dziękuję.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy Październik. W naszym kościele odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów... Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec” jeśli chcecie powstrzymać słuszny Gniew Boży nad grzesznym światem. Widzimy co się dzieje za naszą granicą - wciąż trwa wojna, codziennie brat zabija brata, to tylko jeden z przykładów zła w świecie, a człowiek nadal codziennie Boga obraża swoimi grzechami, dlatego niech szczególnie w październiku nie będzie dla nas dnia bez Różańca.

 

W piątek 29 września Święto św. Michała Archanioła, szczególnego Patrona i Obrońcy przed złem i szatanem  – zapraszam na Mszę św. tego dnia o godz. 18.00.

 

Przyszła niedziela to będzie pierwsza niedziela miesiąca października; Po Mszy św. o godz. 9.00 tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja. Następna dopiero przed Rezurekcją w roku przyszłym.

 

Tradycyjnie od października do kwietnia w naszym kościele wieczorne Msze św. będą o godz. 17.00.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję dla Pana Antoniego Konkiela i dla jeszcze jednego Pana, za dokończenie pokrycia dachowego budynku gospodarczego. To bardzo dobrze, że udało się to zrobić jeszcze przed zimą.

 

 

OGŁOSZENIE Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie:

Żołnierze Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego (WZZ) Podlasie, którzy realizują zadania wzdłuż wschodniej granicy państwa, każdego dnia podejmują szereg działań, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim przygotowują do bezpiecznego i skutecznego wykonywania zadań w przypadku zagrożenia.

W celu zapobiegania rosnącej presji migracyjnej na wschodnią granicę Polski, w województwach podlaskim i lubelskim zadania realizuje zwiększona liczba żołnierzy Wojska Polskiego. Są to żołnierze wykonujący obowiązki w ramach WZZ Podlasie, które ma bardzo wiele zadań. Najważniejszym z nich jest wspieranie Straży Granicznej we wzmocnieniu i ochronie wschodniej granicy. Żołnierze wykonują także zadania szkoleniowe, obserwują i analizują sytuację na granicy, wykonują patrole piesze i kołowe w pobliżu pasa granicznego. Ważnym elementem działalności jest także współpraca z lokalną społecznością.

Zwiększona obecność żołnierzy w tym rejonie Polski ma być demonstracją woli i zdolności do odpowiedzi na wszelkie zagrożenia dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkie podejmowane przez WZZ Podlasie działania mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa obywateli Polski oraz uzyskanie efektu odstraszania potencjalnego wroga, a także przygotowanie się na ewentualne zagrożenie z jego strony. Nie prowadzimy działań ofensywnych ani prowokacyjnych. Wszystkie realizowane zadania mają na celu ochronę i wzmocnienie bezpieczeństwa na wschodniej granicy państwa.

Jednocześnie, jako żołnierze Wojska Polskiego, uprzejmie prosimy wszystkich wiernych o wyrozumiałość za wszelkie niedogodności, które mogą powstać podczas prowadzenia działań.

Jesteśmy tu dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo