25.02.2024 II niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

 

W związku z przeżywanym dziś dniem  modlitwy i solidarności z Misjonarzami przy wyjściu do puszki składamy ofiary na Misje.  Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

Trwa Wielki Post - Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do licznego udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.

 

Tradycyjnie w Wielkim Poście Caritas zaprasza nas do włączenia się w dobroczynne dzieło Torba Samarytanka - są one dostępne na stoliku przy drzwiach, należy odnieść ją z powrotem do kościoła do niedzieli  10 marca wypełnioną produktami o długim terminie ważności. Również w imieniu Caritas zapraszamy do akcji wielkopostna skarbonka - również znajdują się one na stoliku przy drzwiach, należy tą skarbonkę złożyć i składać w niej zaoszczędzone na wielkopostnych wyrzeczeniach pieniążki, które będą naszą wielkopostną jałmużną i realną pomocą dla biednych i potrzebujących. Skarbonki wielkopostne przynosimy i składamy na ołtarzu Jezusa Miłosiernego w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tydzień po Wielkanocy.

 

Zgodnie z tradycją prosimy o indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Serdecznie dziękuję.

 

CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej Caritas, a także na plakacie przed kościołem.

 

W tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca, przypominam o Spowiedzi tym, którzy I piątki obchodzą - zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym.

 

W najbliższy piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. W naszym kościele tego dnia tradycyjnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wyklętych Obrońców Ojczyzny o godz. 12.00 -  zapraszam na to upamiętnienie i wspólną modlitwę.

 

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 22 i 23 marca.  Zapraszam i proszę o poinformowanie o Rekolekcjach niepraktykujących członków rodzin i sąsiadów, gdyż Wielki Post to czas nawrócenia a Bóg chce działać przez każdego z nas.

 

Tradycją się stało  organizowanie Drogi Krzyżowej ulicami Narewki. W tamtym roku wyszła ona pięknie. Również w tym roku, w piątek przed Niedzielą Palmową tj. 22 marca, na rozpoczęcie Rekolekcji, po wieczornej Mszy świętej na taką Drogę Krzyżową ulicami Narewki już dziś wszystkich serdecznie zapraszam!

 

W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną Białostocką.

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo