25.09.2022 XXVI niedziela zw.

Bóg zapłać - wszystkim dbającym o kościół a także o jego otoczenie, dziękuję dbającym o kwiaty przed ołtarzem.

Dziś  po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Spotkanie Dzieci i Rodziców do I Komunii Świętej. Za tydzień Spotkanie kandydatów do Bierzmowania również po Mszy o 11.00.

Zbliża się miesiąc październik, tradycyjnie od października do kwietnia w naszym kościele wieczorne Msze św. będą o godz. 17.00. I tak do kwietnia przyszłego roku.

W środę 21 września, w wieku 88 lat, zmarł ks. kan. Marian Zalesko, proboszcz parafii Narewka w latach 1985-1990. Msza św. w jego intencji w naszym kościele jutro, czyli w poniedziałek, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji byłego księdza proboszcza wszystkich, a szczególnie tych, którzy go pamiętają.

We wtorek o 16.00 Msza św. żałobna w I rocznicę śmierci Leszka Kisielewskiego, człowieka oddanego kościołowi i parafii, na którego zawsze można było liczyć. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę puszka na Caritas. Rozpoczęła się jesień, po niej czeka nas zima. To trudny czas zwłaszcza dla ludzi potrzebujących i bezdomnych. Tradycyjnie białostocka Caritas prowadzi Akcję "Torba Samarytanka". Torbę Caritasu można wziąć ze stolika przy drzwiach, wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie ważności i z powrotem do kościoła przynieść. Zostaną one przekazane na rzecz ludzi potrzebujących, biednych i bezdomnych. Z góry wszystkim, którzy w akcję "Torba Samarytanka" się włączą serdecznie dziękuję.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc Różańcowy Październik. W naszym kościele odmawiać Różaniec będziemy codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele po 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kto nie może przybyć na Różaniec do kościoła, niech się modli na Różańcu indywidualnie, w gronie Rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach wioskowych np. Różaniec to modlitwa szczególnie miła Bogu i skuteczna, Matka Boża w każdym ze swych Objawień prosi „Odmawiajcie Różaniec” jeśli chcecie powstrzymać słuszny Gniew Boży nad grzesznym światem. Widzimy co się dzieje za naszą granicą, codziennie brat zabija brata, to tylko jeden z przykładów zła w świecie, a człowiek nadal codziennie Boga obraża swoimi grzechami, dlatego niech szczególnie w październiku nie będzie dnia bez Różańca.

We czwartek 29.09 Święto św. Michała Archanioła, szczególnego Patrona i Obrońcy przed złem i szatanem  – zapraszam na Mszę św. tego dnia o godz. 18.00.

Przyszła niedziela - pierwsza niedziela miesiąca, Po Mszy św. o godz. 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja. Następna dopiero podczas Rezurekcji w roku przyszłym.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo