25.12.2022 Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez osiem dni, to tzw. Oktawa, która jest w randze święta. Zachęcam do udziału we Mszach św. w poszczególne dni Oktawy Narodzenia Pańskiego.

 

Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać.

Na I Dzień Bożego Narodzenia będzie tylko jedna Msza św. o godz. 10.00 .

Na II Dzień Świąt Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Taca tradycyjnie na KUL.

 

Bardzo dziękuje za wspólne budowanie żłóbka i dekorowanie kościoła:

Krysia i Romek Drozd

Agnieszka Gieryng

Emilka Miedźwiedź z córką Julką

Stasio Swatko

Jacek Jarocki

Tadzio Słoński

Krzysio Ostrowski i Henio Ostrowski

 

We wtorek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - tradycyjnie święcimy wino.

We środę święto św. Młodzianków, męczenników, dzień modlitw za dzieci nienarodzone, żeby mogły się urodzić zdrowe i kochane.

W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego, św. Sylwestra - Msza św. dziękczynna za łaski mijającego roku o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich serdecznie do wspólnej dziękczynnej modlitwy, bo każdy z nas ma za co Bogu dziękować, choćby za to, że kolejny rok przeżył...

W przyszłą niedzielę 1 stycznia 2022 - Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzień światowej modlitwy o pokój. Msze św. jak w niedzielę.

Kolęda a więc wizyta duszpasterska, po raz pierwszy od 3 lat odbędzie się normalnie, w tradycyjnej formie. Zaczniemy po Nowym Roku.  Szczegółowy plan Kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę, umieszczony na parafialnej stronie internetowej i wywieszony na tablicy przed kościołem.

Już dziś proszę, w związku z podwyżką kosztów utrzymania parafii (np. niedawno przyszły faktury korygujące za prąd z całego roku opiewające na blisko 2tys. zł.), w związku z inwestycjami w kościele (zbieramy na wymianę posadzki w kościele, żeby ujednolicić ją z prezbiterium) a także z utrzymaniem cmentarza,  roczna składka za 2023 rok pozostaje bez zmian w wysokości 200zł od Rodziny. Za rok 2022 uregulowało ją ok. 30% rodzin naszej parafii. To oczywiście nie żaden nakaz tylko serdeczna prośba. Jeśli kogoś nie stać na ofiarę na Kościół parafialny 200 zł za rok, może dać mniej. Oczywiście jeśli ktoś ma możliwość i taką potrzebę to na utrzymanie kościoła i parafii może dać i więcej... Proszę również aby przy okazji Kolędy pamiętać o tradycyjnym zwyczaju ofiary na naszego Pana Organistę, któremu niech Bóg da zdrowie i siły na najdłuższe lata, bo jak Jego zabraknie nowego na pewno nie znajdziemy!

Jeśli chodzi o inwestycje w naszej parafii to przypomnę, że w tamtym roku:

- odnowiono filary przed kościołem i główne drzwi kościoła oraz kapliczkę św. Eustachego

- ustawiono nowy, dębowy konfesjonał

- wybudowano i konsekrowano nowy marmurowy Ołtarz Główny i Ambonę.

W ciągu mijającego już rok udało się wspólnymi siłami:

  • wyremontować dach i pokryć blachą gospodarczy budynek parafialny
  • wymienić oświetlenie zewnętrzne wokół kościoła
  • zainstalować nowe ławki zewnętrzne przed kościołem

Nie mówiąc o bieżących naprawach, remontach, wywozie śmieci z cmentarza, wycince starych drzew itd.

Te wszystkie prace pociągnęły za sobą niemało trudu i nakładów. To wszystko dzięki Ludziom Dobrej Woli, którym z całego serca dziękuję.

W Nowym Roku 2023 naszą Wspólnotę Parafialną czeka wielki Jubileusz 50 Lecia poświęcenia kościoła. Obchodzić Go będziemy podczas Odpustu parafialnego św. Jana. 

Jeśli chodzi o plany na przyszłość to przede wszystkim wymiana posadzki w kościele, aby ujednolicić z nowym prezbiterium. Jest to zalecenie wydziału architektury i sztuki liturgicznej naszej Kurii oraz konserwatora zabytków. To ogromny koszt,  ale dzięki Panu Bogu i Dobrym Ludziom być może się uda. Proszę o pamięć, wsparcie i modlitwę w tej intencji...

 

Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2023 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

Kochani. Jezus Chrystus Bóg Wcielony narodził się w betlejemskim żłóbku. Zachęcam aby podejść do naszego żłóbka przed ołtarzem, pomodlić się i poprosić Dzieciątko Jezus w swoich intencjach.

 

Niech Nowonarodzona Boża Dziecina błogosławi nam wszystkim.

Niech w naszych domach i naszych Rodzinach panuje Boży pokój, zgoda i zdrowie duszy i ciała. Szczęść Boże.

Drogim Parafianom i Miłym Gościom Szczęść Boże na te Święta!!!

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo