26.02.2023 I niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na rzecz Białostockiego Seminarium Duchownego, które utrzymuje się tylko z tego, co dostanie od dobrych ludzi. Serdecznie dziękujemy przede wszystkim za Wasze modlitwy w intencji naszej duchowej Uczelni, by dawała Archidiecezji Białostockiej bogobojnych, mądrych ale i dzielnych kapłanów, jakich dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje.

Rozpoczęliśmy Wielki Post - Święty Czas Pokuty, Umartwienia i Nawrócenia. Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 9.00. Gorąco zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przysługuje odpust zupełny.

Wielkanoc w tym roku przypada 9 kwietnia. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 31 marca i 1 kwietnia.

Dziękuję Agnieszce i Emilce za zrobienie liturgicznej dekoracji wielkopostnej przed ołtarzem.

W przyszłą niedzielę 5 marca taca jest przeznaczona na Kurię Białostocką a do puszki będziemy składać ofiary na Misje. Dzień modlitwy i solidarności z Misjonarzami.

Również za tydzień przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Módlmy się w intencji Ojca Świętego o zdrowie i siły.

W tamtym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Drogę Krzyżową ulicami Narewki, która wyszła pięknie. Również w tym roku, w piątek przed Niedzielą Palmowa, na rozpoczęcie Rekolekcji, na taką Drogę Krzyżową ulicami Narewki  już dziś bardzo serdecznie zapraszam!

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej Caritas, a także na plakacie przed kościołem.

We środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. W naszym kościele tego dnia tradycyjnie obchody powiatowe z udziałem wielu znamienitych Gości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00 - serdecznie zapraszam wszystkich, którym los Ojczyzny nie jest obojętny na wspólną modlitwę w obronie Wiary i niepodległości naszego Kraju.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca marca. Przypominam o Spowiedzi Pierwszopiątkowej zwłaszcza dzieciom, które w tamtym roku przyjęły I Komunię świętą.

W sobotę Uroczystość Świętego Kazimierza - Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00.

 

Dzisiaj, bezpośrednio po tej Mszy św. i Gorzkich Żalach odbędzie się zapowiadane Spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo