26.03.2023 V niedziela Wielkiego Postu

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się w najbliższy piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 31 marca i 1 kwietnia. Msze św. z nauką rekolekcyjną i okazją do wielkanocnej Spowiedzi będą o godzinach 9.00 i 18.00. Przewodniczyć Rekolekcjom będzie ks. Adam Pańczuk z parafii Cyryla i Metodego w Hajnówce. Przyjadą księża z okolicznych parafii by wam służyć w konfesjonałach, już proszę zarezerwować sobie czas na tą kulminację Wielkiego Postu, jaką będą Rekolekcje Wielkopostne. Proszę o poinformowanie o Rekolekcjach niepraktykujących członków Rodzin i sąsiadów, aby jak najwięcej Parafian oczyściło serca przed Wielkanocą. Broń Boże nie odkładajmy Spowiedzi na później, bo zostanę tylko ja sam i może być niełatwo.

 

W związku ze zmianą czasu na letni - od piątku 31 marca rozpoczynamy odprawianie wieczornych Mszy świętych o godzinie 18.00.

 

Droga Krzyżowa ulicami Narewki odbędzie się w piątek 31 marca, (to jest pierwszy dzień Rekolekcji) po Mszy wieczornej, czyli około godziny 19.00 - trasa jak w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału! Policja i Straż Graniczna już zostały powiadomione i będą troszczyć się o bezpieczeństwo, a nas - uczestników tej Drogi Krzyżowej w plenerze niech będzie jak najwięcej! Serdecznie zapraszam również Braci i Siostry Prawosławnych, którzy też swój Wielki Post przeżywają.

 

w najbliższy piątek 31 marca w Hajnówce organizowana jest Extremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godzinie 16:30 w kościele Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Trwa ona całą noc. Długość 45 km przez Puszczę.

 

Dziś zgodnie z zapowiedzią ofiary z tacy  przeznaczone są na pokrycie dużych kosztów energii elektrycznej za okres zimowy - od listopada do marca, tym większych, że ogrzewane były również ławki. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

Dziś też zgodnie z zapowiedzią przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszki  na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na organizację rekolekcji parafialnych. Z góry serdeczne Bóg zapłać Ofiarodawcom.

 

Torby Samarytanki składamy w bocznej salce przy schodach na chór. Bardzo dziękuję wszystkim, którym los najbiedniejszych nie jest obojętny.

 

Bardzo dziękuję Janowi Stalbowskiemu za naprawę uszkodzonego muru przy bramie kościelnej.

 

Idzie wiosna. Robimy porządki, również i na cmentarzu. Zgłoszona została do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce potrzeba wywiezienia kontenerów z cmentarza zawierających plastiki, ponieważ są już przepełnione, ale jak poinformowano, będzie to miało miejsce dopiero 3 kwietnia. Dlatego proszę plastikowe odpady z cmentarza zabierać póki co ze sobą do domu a broń Boże nie zaśmiecać lasu wokół cmentarza.

 

Proszę o zgłaszanie osób starszych, chorych do Spowiedzi Wielkanocnej i Komunii po domach.

 

z racji na Rekolekcje w Białowieży we czwartek Msza św. o godz. 16.00 !!

 

Za tydzień Niedziela Palmowa, Która rozpoczyna Wielki Tydzień. Tradycyjne poświęcenie Palm podczas każdej Mszy świętej. Na Mszy o 11.00 Przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy.

 

 

 

 

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo