26.05.2024 Niedziela Trójcy Najświętszej

Dziękuję osobom, które sprzątają kościół a zwłaszcza tym, którzy regularnie troszczą się o piękno i porządek Domu Bożego i jego otoczenia.

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy; Kończy ona czas Komunii  Świętej Wielkanocnej.

Dzisiaj również przypada Dzień Matki. Niech Dobry Bóg da naszym Mamom zdrowie i potrzebne łaski, a żyjącym w wieczności Chwałę Nieba!

 

Na naszą parafialną pielgrzymkę nie ma już wolnych miejsc, ale można się zapisywać na listę rezerwową. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń przed drzwiami kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Proszę osoby, które się zapisały o wpłacanie już należności za pielgrzymkę, ponieważ hotele wymagają zaliczki za noclegi.

 

W najbliższy czwartek 30 maja przypada doroczna Uroczystość Bożego Ciała. Będzie jedna Msza święta o godz. 10.00, po niej wyruszy Procesja ulicami Narewki tradycyjną trasą, tak jak w tamtym roku. Uprzejmie proszę o ubranie ołtarzyków w tradycyjnych miejscach. Proszę o zaangażowanie w Procesję, żeby wyszły wszystkie sztandary, chorągwie i feretrony. Członkinie Kół Żywego Różańca proszę o niesienie Różańca procesyjnego. Zapraszam wszystkie dzieci z Mamami do sypania kwiatków! Wszystkich mieszkańców parafii proszę o wywieszenie flag i wystawienie w oknach świętych obrazów. Zróbmy wszystko, by ten dzień był świadectwem naszej Wiary!

Po Bożym Ciele rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień po Bożym Ciele - Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Msza św. i procesja wokół kościoła.

 

Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie naszej Archidiecezji.  Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących.

 

Na Boże Ciało dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii będą przeżywać Jej Rocznicę. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa a najpierw, w najbliższą środę 29 maja na Spowiedź o godz. 17.00.

 

Za tydzień 1 niedziela czerwca. po Mszy św. o 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja.

 

Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na prace parafialne: dokończenie elewacji budynku gospodarczego oraz pozłocenie monstrancji. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby prac remontowych składam serdeczne Bóg zapłać.

  • Archidiecezja Białostocka

  • Caritas Archidiecezji Białostockiej

  • Sacromartino - produkcja świec liturgicznych

  • Noclegi na terenie gminy Narewka

Script logo